Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
10.05.2016 12:22

CCC z niższą wyceną. Analitycy martwią się o wyniki

Haitong Bank obniżył rekomendację dla CCC do "neutralnie" z "kupuj".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pavel Ševela / Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Analitycy Haitong Banku obniżyli rekomendację i cenę docelową spółki CCC. Eksperci zredukowali rekomendację po niedawnym mocnym wzroście cen akcji oraz przed ogłoszeniem wyników za pierwszy kwartał 2016, które ich zdaniem będą słabe.

Haitong Bank obniżył rekomendację dla CCC do "neutralnie" z "kupuj" oraz cenę docelową do 154,2 zł z 155,7 zł, wynika z raportu datowanego na 9 maja.

We wtorek ok. godz. 9:30 za akcję CCC na GPW płacono 168,05 zł po wzroście o 1,23 proc. od ostatniego zamknięcia.

Analitycy Haitong zredukowali rekomendację po niedawnym mocnym wzroście cen akcji oraz przed ogłoszeniem wyników za pierwszy kwartał 2016 roku, które ich zdaniem będą słabe. Według Banku, obecna wycena jest wysoka i implikuje realizację dość optymistycznych scenariuszy, co trudno zakładać po nieprzewidywalnej drugiej połowie 2015 roku.

"Eobuwie.pl radzi sobie lepiej niż oczekiwali analitycy, jednak pozytywny wpływ e-sklepu na CCC został już uwzględniony w wycenie. Haitong jest obecnie zaniepokojony o wartość złotego, która powróciła do wcześniejszego trendu osłabiania się w stosunku do dolara i euro. W drugim kwartale CCC zaczyna płacić za zapasy kolekcji jesień/zima 2016, a ponieważ wartości dolara i euro są o ok. 7 proc. i 9 proc. silniejsze rok do roku, to presja na marżę brutto w drugiej połowie 2016 roku wydaje się realna. Podobnie jak presja na koszty sprzedaży, ogólne i administracyjne (SG&A) w przeliczeniu na metr kwadratowy, do których wzrostu przyczyni się ekspansja w Niemczech i Austrii" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, ccc, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz