Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CD Projekt zmniejszył udziały w spółce cdp.pl

0
Podziel się:

cdp.pl od 20 lat zajmuje się wydawaniem i dystrybucją gier wideo.

CD Projekt zmniejszył udziały w spółce cdp.pl
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEEddJGt

CD Projekt podpisał umowę, na mocy której sprzedał na rzecz cdp.pl 457 udziałów w tej spółce, stanowiące 45,7 proc. kapitału za 4,94 mln zł. Zgodnie z umową udziały zostały umorzone.

Finalnie spowodowało to spadek zaangażowania CD Projektu w cdp.pl do 8,29 proc. Umowa przewiduje dalsze zmniejszanie zaangażowania CD Projektu - podała spółka. Po umorzeniu pozostałe udziały cdp.pl są w równych częściach własnością obecnie zarządzających spółką osób.

W związku z umorzeniem udziałów CD Projekt utracił kontrolę nad działalnością cdp.pl, a także zaprzestał konsolidować jej wyniki z wynikami grupy kapitałowej. - _ Na mocy zawartej umowy strony określiły zasady i warunki potencjalnego dalszego obniżania zaangażowania udziałowego CD Projekt w kapitale cdp.pl, uzależniając kolejne kroki od osiąganych przez cdp.pl wyników finansowych oraz umożliwienia przez CD Projekt spółce cdp.pl wydania i dystrybucji na terenie Polski uzgodnionych przyszłych produktów _ - czytamy w komunikacie.

bEEddJGv

Wartość potencjalnego wynagrodzenia należnego CD Projekt za każdy ze zbywanych na tej podstawie w przyszłości udziałów spółki wynosi 35.556 zł, czyli łącznie 1,6 mln zł.

Poza należnym wynagrodzeniem z tytułu umarzanych udziałów spółki cdp.pl, w ramach zawartej umowy CD Projekt uprawniony będzie również do wynagrodzenia uzależnionego od wysokości kwot uzyskanych przez cdp.pl od Empik sp. z o.o. w związku z roszczeniami zgłoszonymi przed 26 listopada 2014 roku w sprawach z powództwa cdp.pl przeciwko tej spółce.

cdp.pl od 20 lat zajmuje się wydawaniem i dystrybucją gier wideo. - _ Realizacja procesu, w wyniku którego kontrolę właścicielską nad spółką cdp.pl przejmą obecni członkowie jej zarządu, będący jednocześnie jej wieloletnimi pracownikami (...) jest elementem wdrożenia przyjętego przez zarząd modelu działalności spółki i jej grupy kapitałowej koncentrującego się na segmentach o globalnym zasięgu działania i realizowanej sprzedaży. W świetle tego działalność skoncentrowanej na rynku lokalnym i mającej odrębne cele strategiczne spółki cdp.pl, przestała mieć istotny wpływ na działalność grupy kapitałowej _ - podał CD Projekt.

bEEddJGW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)