Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
31.01.2017 10:45

Cefetra ma zgodę UOKiK na przejęcie 5 spółek z Thegra Tracomex Holding 

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 31.01.2017 (ISBnews) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie spółek wchodzących w skład Thegra Tracomex Holding przez Cefetra. Wśród pięciu przejmowanych spółek znajduje się Thegra Poland, zajmująca się handlem masowymi produktami rolniczymi i artykułami spożywczymi (m.in. składniki do mieszanek paszowych, zboża, śruta roślin oleistych, serwatka i mleko w proszku), podał Urząd.

"Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Cefetra B.V. z siedzibą w Rotterdamie (Holandia), wydaje zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Cefetra B.V. z siedzibą w Rotterdamie (Holandia) kontroli nad:

- Thegra Tracomex B.V. z siedzibą w Oosterhout, Holandia,

- Thenergy B.V. z siedzibą Oosterhout, Holandia,

- Thegra Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,

- Biocore Holding B.V. z siedzibą w Weesp, Holandia, oraz

- Riveka B.V.B.A. z siedzibą w Boom, Belgia" - czytamy w komunikacie.

Urząd podał także, że odstępuje od uzasadnienia niniejszej decyzji z uwagi na to, iż w całości uwzględnia ona żądanie stron, nie rozstrzyga przy tym spornych interesów stron, nie została również wydana na skutek odwołania.

Cefetra należy do grupy kapitałowej BayWa, prowadzącej handel w obszarach biznesowych obejmujących rolnictwo, materiały budowlane i energetykę.

(ISBnews)

Tagi: energetyka, rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz