Notowania

górnictwo
03-10-2016 (16:28)

Na świecie ceny węgla idą w górę. Bogdanka na tym na razie nie korzysta

Lubelski Węgiel Bogdanka nie zakłada, że obserwowane na światowych rynkach wzrosty cen węgla przełożą się na odbicie cen uzyskiwanych przez spółkę - poinformował prezes Krzysztof Szlaga.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Mikruta/Reporter)

- W przyszłym roku nie będzie u nas odbicia cen. To wpłynie na wynik spółki - tak komentuje sytuację na rynku węgla prezes jednej z największych grup wydobywczych w kraju Krzysztof Szlaga. Bogdanka m.in. z tego powodu zapowiada zmiany w strategii.

Lubelski Węgiel Bogdanka nie zakłada, że obserwowane na światowych rynkach wzrosty cen węgla przełożą się na odbicie cen uzyskiwanych przez spółkę - poinformował prezes Krzysztof Szlaga.

Obecnie ceny na giełdach to około 70 dolarów, a transakcje na listopad przewidują nawet wyższe ceny. Przypomnijmy, że na początku roku były nawet poniżej 40 dolarów. - Jednak to nie przekłada się na polski rynek, gdzie nadal jest nadpodaż - powiedział Szlaga dziennikarzom.

Podkreślił, że stosowane przez Bogdankę formuły cenowe podążają "za rynkiem", czyli są opóźnione wobec tego, co się na rynku dzieje.

Trudna sytuacja na krajowym rynku węgla to jeden z powodów, dla których spółka musi dokonać zmian w strategii. Nowe założenia zarząd przedstawi na przełomie 2016 i 2017 roku. Elementem strategii będzie polityka dywidendowa.

- Jedno mogę powiedzieć na pewno, że chcemy w średnim i długim terminie pozostać spółką dywidendową, tu się nic nie zmienia - zapowiedział prezes.

LW Bogdanka na koniec 2015 roku. miała 14,4 proc. udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 22,5 proc. w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Spółka jest notowana na giełdzie w Warszawie od 2009 roku.

Tagi: górnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2016

MarekPan na zdjęciu albo ma niewłaściwą łopatę, albo nie wie, jak jej używać.

08-09-2017

abTypowa górnicza sercówa

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie