Notowania

energetyka
18.05.2017 14:28

CEZ wydzieli dywizję energetyki jądrowej od 1 czerwca br.

Podziel się
Dodaj komentarz

CEZ zdecydował o utworzeniu dywizji energetyki jądrowej od 1 czerwca br., podała spółka. Jednocześnie obecna dywizja wytwarzania zostanie przekształcona w dywizję energetyki konwencjonalnej.

Spółka zdecydowała się na zmianę struktury w celu dostosowania się do znowelizowanej ustawy o energetyce atomowej i rozporządzeń wykonawczych oraz w celu zwiększenia bezpieczeństwa w elektrowniach jądrowych, podano w komunikacie.

Na czele dywizji energetyki jądrowej stanie Bohdan Zronek, obecny dyrektor elektrowni jądrowej w Temelinie, natomiast szefem dywizji energetyki konwencjonalnej będzie nadzorujący dotychczas wytwarzanie Ladislav Štěpánek.

"Energetyka jądrowa to ściśle regulowany i bardzo specyficzny sektor. Utworzenie odrębnej dywizji to, moim zdaniem, logiczny krok w odpowiedzi na nowe ustawodawstwo. Moim celem jest uproszczenie zarządzania, dokończenie zmian związanych z zapewnieniem usług utrzymania, wreszcie znalezienie synergii między naszymi obecnymi i potencjalnymi nowymi blokami" - powiedział Zronek, cytowany w komunikacie.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz