Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińska gospodarka. Skorygowano w dół poziom wzrostu PKB

0
Podziel się:

Informacje o rewizji wzrostu gospodarczego nie wywołały większych zmian na chińskiej giełdzie.

Chińska gospodarka. Skorygowano w dół poziom wzrostu PKB
(Joanna Skrzypiec)

Po dwudniowej przerwie na rynku akcji w Chinach, największy indeks tamtejszej giełdy notuje niewielkie zmiany wartości. Większych emocji nie wzbudziła nawet rewizja w dół chińskiego PKB za ubiegły rok.

Urząd Statystyczny Chin dokonał korekty wzrostu gospodarczego za 2014 rok z 7,4 procent do 7,3 procent. Tym samym jego nominalna wartość zmniejszyła się o 32,4 mld juanów i ma wartość 64,6 bln juanów. Roczny wzrost PKB na poziomie 7,3 procent w Chinach, to najgorszy wynik od 24 lat, a w tym roku rząd przewiduje, że gospodarka spowolni do 7 procent. Trzeba jednak pamiętać, że rosnące w ubiegłych latach w tempie dwucyfrowym chińskie PKB, aby utrzymać tak wysoką dynamikę, nominalnie z każdym rokiem musi rosnąć o coraz większą wartość. Rynek spodziewa się, że w pierwszym półroczu tego roku chińska gospodarka urosła o 6,3 procent.

Według najnowszych danych, sektor usługowy urósł w ubiegłym roku o 7,8 procent, rolniczy o 4,1 procent, a przemysł i budownictwo o 7,3 procent.

Zobacz, jak wyglądał początek tygodnia na giełdzie w Szanghaju

Informacje o rewizji PKB nie wywołały większych zmian na chińskiej giełdzie. Shanghai Composite stracił nieco ponad procent na wartości, Hang Seng poszedł w dół o 0,4 procent, a japoński indeks Nikkei zyskał niespełna 0,5 procent.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)