Notowania

japonia
06.02.2015 09:24

Chińskie akcje w dół po komunikatach banku centralnego

Zróżnicowane nastroje w Azji. W Japonii wzrosty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hector Garcia/CC-BY-SA-2.0/wikimedia)

Japońskie akcje wzrosły w piątek w reakcji na powrót ropy naftowej na ścieżkę wzrostową. Inwestorzy nadal są jednak ostrożni, w oczekiwaniu na amerykański raport o rynku pracy, który będzie opublikowany dzisiaj o 14:30.

Raport ten może dać rezerwie federalnej podstawę do podwyżki stóp procentowych. To natomiast będzie negatywnym sygnałem dla światowych rynków akcji, tym bardziej że sygnał w druga stronę - luzowanie ilościowe od Europejskiego Banku Centralnego - przyjdzie dopiero w przyszłym miesiącu.

Nikkei 225 skończył dzień na poziomie o 0,8 proc. wyższym niż w czwartek, jednak cały tydzień skończył się w Japonii spadkiem 0,1 proc.

Notowania indeksów azjatyckich - 1 miesiąc

Spadła giełda w Hong-Kongu o 0,3 proc., co tłumaczy się realizacją zysków przez inwestorów, uwrażliwionych dodatkowo na wyniki chińskiej gospodarki, po krótkim komunikacie chińskiego banku centralnego o zmniejszeniu płynności systemu bankowego.

Mocniej niż w Hong-Kongu spadała giełda w Shanghaju tracąc 1,9 proc., w ciągu tygodnia już łącznie 4 proc. w reakcji na mniejszy niż się spodziewano bodziec dla gospodarki od banku centralnego.

Nieznacznie spadła giełda indyjska o 0,2 proc. a koreańska wzrosła o 0,1 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: japonia, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz