Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ciech na giełdzie we Frankfurcie. Tego jeszcze nie było

6
Podziel się:

Zarząd Ciechu podjął decyzję o złożeniu wniosku o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie w ramach procesu tzw. "dual listing".

Ciech na giełdzie we Frankfurcie. Tego jeszcze nie było
(Fotolia)

Drugi co do wielkości producent sody kalcynowanej w Europie, czyli grupa Ciech, zadebiutuje na niemieckiej giełdzie. To tam notowane są największe chemiczne koncerny. Tym samym Ciech stanie się pierwszą polska spółką notowaną zarówno we Frankfurcie jak i w Warszawie.

Zarząd Ciechu podjął decyzję o złożeniu wniosku o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie w ramach procesu tzw. "dual listing".

Oznacza to, że po odpowiedniej decyzji giełdy, Ciech jako pierwsza polska spółka, będzie równocześnie notowana na dwóch parkietach - w Warszawie i na trzeciej, co do wielkości giełdzie w Europie - Börse Frankfurt.

Co z akcjami na GPW? Od strony prawnej nie wiele się zmieni. Ciech pozostanie wciąż pod pełnym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i będzie w pełni podlegać polskiemu ustawodawstwu. Wszystkie akcje będą też wciąż zdeponowane w polskim Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

Ciech będzie notowany na jednej giełdzie razem z największymi europejskimi firmami chemicznymi takimi, jak BASF czy K+S. Tym samym stanie się bardziej widoczny dla międzynarodowych ekspertów i analityków.

Jak podkreśla Ciech, będzie to kolejny ważny krok w realizacji strategii, której celem jest zbudowanie silnej pozycji spółki na globalnym rynku. - W ostatnim czasie wykonaliśmy ogromną pracę na rzecz budowy wartości spółki, poprawy wyników finansowych oraz konkurencyjności. Dziś jesteśmy gotowi na weryfikację jej potencjału przez międzynarodowych ekspertów i analityków, którzy na co dzień zajmują się analizą czołowych firm chemicznych. Zależy nam na długofalowej budowie wartości spółki i podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej Ciech - powiedział prezes Maciej Tybura.

Do obrotu na giełdzie we Frankfurcie mają być dopuszczone wszystkie 52 mln 699 tys. 909 akcji Ciech.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
doniu
8 lat temu
no i dobrze, potrzeba nowych, konkretnych rozwiązań, bez tego nie ma rozwoju, moim zdaniem to dobry kierunek.
bumm
8 lat temu
Oby tak dalej, rozwój to najlepszy pomysł i jedyna słuszna droga!
asd
8 lat temu
Może już niepolski...?
g
8 lat temu
Za chwilę Ciech zostanie kupiony przez jakiegoś giganta przemysłowego lub inwestycyjnego i wygaszony...
tylko pytam
8 lat temu
a co bedzie jak "numerki" akcji zapisane w komputerach zostana WYKASOWANE przez jakas awarie albo hakerow i nie bedzie wiadomo, kto mial "wlasnosc"?