Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
22.11.2018 10:46

Colas Polska złożył wniosek do UOKiK ws. nabycia części mienia Skanska

Colas Polska złożył wniosek do Urzędu Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie nabycia części mienia Skanska, podał UOKiK. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 16 listopada, sprawa jest w toku.

"Zgłaszany zamiar koncentracji polega na nabyciu przez Colas Polska sp. z o.o. z siedzibą w Palędziu części mienia innego przedsiębiorcy (Skanska S.A. z siedzibą w Warszawie), tj. na dokonaniu koncentracji [...] poprzez nabycie 11 wytwórni mas bitumicznych (WBM) przez Colas Polska sp. z o.o. od Skanska S.A." - czytamy w komunikacie.

Colas Polska należy do grupy kapitałowej Bouygues, która stanowi zdywersyfikowaną międzynarodową grupę spółek, prowadzącą wieloośrodkową działalność gospodarczą, m.in. w zakresie budownictwa. Grupa Bouygues jest także obecna na terenie Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kilkanaście spółek prowadzących działalność w zakresie w szczególności wznoszenia budynków, robót budowlanych oraz produkcji mas mineralno-bitumicznych.

Skanska S.A. należy do międzynarodowej grupy kapitałowej Skanska, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie generalnego wykonawstwa, mieszkaniowej i biurowej działalności deweloperskiej oraz projektów PPP (Partnerstwa Publiczno-Prywatnego).

Nabywana część mienia Skanska S.A. prowadzi działalność w zakresie produkcji mas mineralno-bitumicznych (mieszanek mineralno-asfaltowych) oraz ich wbudowywania w ramach ostatnich etapów prac infrastrukturalnych (obejmujących w szczególności budowę dróg i autostrad).

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz