Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Colliers: W Polsce przybyło 793 tys. m2 powierzchni magazynowej w I półr.

0
Podziel się:
Colliers: W Polsce przybyło 793 tys. m2 powierzchni magazynowej w I półr.

Na rynek powierzchni magazynowej w I połowie 2017 r. trafiło 793 tys. m2 powierzchni magazynowej, w rezultacie czego na koniec czerwca całkowite zasoby przekroczyły 12 mln m2, wynika z raportu Colliers International. To o ponad 10% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to na koniec I połowy roku podaż wyniosła 659 tys. m2.

"W najbliższych kwartałach przewidujemy wciąż wysokie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowo-przemysłowe. Szansę na przyciągniecie nowych najemców mają mniejsze rynki magazynowe takie, jak Toruń/Bydgoszcz i Szczecin oraz inne miasta po zachodniej stronie Polski. Jednym z kluczowych czynników wyboru lokalizacji będą dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej i bliskość ośrodków akademickich"- powiedział dyrektor działu powierzchni logistycznych i przemysłowych Maciej Chmielewski, cytowany w komunikacie.

Na koniec II kwartału 2017 r. w budowie pozostawało 1,6 mln m2 powierzchni magazynowej, podano także.

"W I poł. 2017 r. najwyższą aktywność deweloperów odnotowano w Warszawie (strefy II i III),Toruniu (dwa projekty BTS) oraz Poznaniu. W tych lokalizacjach oddano do użytkowania odpowiednio 115,8 tys., 113 tys. i 11,8 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, co stanowiło 43% całkowitej powierzchni oddanej do użytkowania w tym okresie w Polsce. Wysokim poziomem podaży charakteryzował się również region Górnego Śląska (93 tys. m2)" - czytamy w komunikacie.

Do największych obiektów magazynowych ukończonych w ciągu minionych dwóch kwartałów należą m.in.: BTS dla Kaufland (45,6 tys. m2) i Carrefour (38 tys. m2) w Bydgoszczy, kolejna faza P3 Błonie (47,5 tys. m2) oraz rozbudowa Prologis Park Piotrków II (42,1 tys. m2), podano także.

"Od stycznia do czerwca 2017 r. podpisano ponad 250 umów, w ramach których wynajęto w sumie około 1,9 mln m2 powierzchni magazynowej, o 36% więcej niż w I poł. 2016 roku. Najwięcej powierzchni skomercjalizowano w Polsce Centralnej (440 tys. m2) oraz na Górnym Śląsku (394 tys. m2). Współczynnik pustostanów na koniec czerwca ukształtował się na poziomie 5,9%" - podsumowano.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)