Notowania

elz
01.10.2014 10:27

Comp nie planuje dalszej sprzedaży akcji Elzabu

Comp złożył we wtorek zlecenia sprzedaży 783.000 akcji Elzabu w transakcjach pakietowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Comp nie planuje przez rok dalszej sprzedaży akcji Elzabu po tym, jak w transakcjach pakietowych zbył 4,9 proc. walorów swojej spółki zależnej - podał Robert Tomaszewski, przewodniczący rady nadzorczej Comp.

Dodał, że transakcja nastąpiła w odpowiedzi na ofertę rynkową, a Elzab pozostanie na GPW.

_ - Comp nie planuje dalszej sprzedaży akcji Elzab i zejścia poniżej 75 proc. udziału w akcjonariacie spółki w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Jedynie bardzo wysoki wzrost wartości akcji Elzabu mógłby wpłynąć na zmianę tego stanowiska w przyszłości _ - napisał cytowany w komentarzu do transakcji Tomaszewski.

Comp złożył we wtorek zlecenia sprzedaży 783.000 akcji Elzabu w transakcjach pakietowych, po 15 zł za papier. Łączna kwota transakcji wyniosła 11,75 mln zł. Pakiet ten stanowi ok. 4,9 proc. wszystkich akcji.

Tomaszewski napisał, że sprzedaż akcji nastąpiła w odpowiedzi na ofertę rynkową. We wtorkowym komunikacie napisano, że z chwilą realizacji zleceń spółka wykaże zysk z działalności finansowej. Rozliczenie transakcji pakietowych nastąpi w terminie trzech dni roboczych od daty złożenia zleceń.

Po rozliczeniu transakcji Comp będzie miał 75,89 proc. akcji Elzabu. Tomaszewski dodał, że Comp zdecydował, iż korzystniejsze dla grupy jest utrzymanie dwóch odrębnych firm i marek. _ - W konsekwencji Elzab pozostanie spółką giełdową z większą płynnością _ - napisał.

Tagi: elz, cmp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz