Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Comp podzieli się zyskiem z inwestorami. Uwzględni sprzedaż akcji Elzabu

0
Podziel się:

- Comp nie zamierza pozbywać się kontroli nad Elzabem, w związku z czym wynik na poziomie brutto/netto nie został powiększony o kwotę zanotowanego zysku na transakcji - powiedział prezes spółki.

Comp podzieli się zyskiem z inwestorami. Uwzględni sprzedaż akcji Elzabu
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Comp w wynikach 2014 r. nie uwzględnił zysku ze sprzedaży akcji Elzabu, jednak przy kalkulacji wysokości dywidendy za 2014 r. zamierza uwzględnić zyski z tej transakcji - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Jacka Papaja.

Obecny portfel zamówień Compu na 2015 r. to 142 mln zł.

- _ Comp nie zamierza pozbywać się kontroli nad Elzabem, w związku z czym wynik na poziomie brutto/netto nie został powiększony o kwotę zanotowanego zysku na transakcji _ - powiedział Papaj.

_ - Jednakże intencja zarządu jest taka, aby zyski z transakcji sprzedaży akcji Elzab SA zostały uwzględnione przy wypłacie dywidendy z Comp _ - dodał.

W 2014 roku Comp sprzedał 783 tys. akcji Elzabu po 15 zł za szt. Raportowany wynik grupy na poziomie brutto/netto nie uwzględnia zysków z tej transakcji. Łączna wartość transakcji wyniosła 11,745 mln zł, a zysk na transakcji na poziomie jednostkowym wyniósł 9,08 mln zł, a na poziomie skonsolidowanym oraz 8,3 mln zł.

Jak podał Comp zgodnie z MSSF 10 zyski z transakcji nie są ujmowane w sprawozdaniu skonsolidowanym, jeżeli spółka dominująca nie traci kontroli nad spółką zależną, której akcje są sprzedawane.

Polityka dywidendowa Compu zakłada przeznaczanie na wypłatę do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy. Wcześniej zarząd informował, że celem jest powtarzalna wypłata około 30 proc. skonsolidowanego zysku.

W 2014 r. Comp miał 24,95 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Kapitał zakładowy Compu dzieli się na 5.918.188 akcji, ale do wypłaty dywidendy nie uwzględnia się 977.639 posiadanych przez Comp i zależną CCI.

W ocenie Papaja perspektywy biznesowe Compu na pierwszy kwartał są obiecujące.

_ - W Polsce mamy nową fiskalizację obejmującą dużą grupę nowych podatników, rozpoczniemy też realizację dużych kontraktów w segmencie IT, których wpływ na wyniki będzie widoczny w kolejnych okresach. W dalszej części roku kluczowe będą kolejne sukcesy eksportowe, w tym także dotyczące produktów niefiskalnych oraz umiejętność sprzedaży usług dla naszych klientów, dzięki nowej zintegrowanej platformie do sprzedaży usług, która obejmie zarówno produkty Comp, jak i Elzabu _ - powiedział Papaj.

Przewodniczący rady nadzorczej Compu Robert Tomaszewski poinformował PAP, że na koniec lutego portfel zamówień na 2015 r., bez segmentu detalicznego, miał wartość 142 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)