Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CTE ma zamówienie na nawet 2 tys. ton mikrosfery rocznie, negocjuje szczegóły

0
Podziel się
CTE ma zamówienie na nawet 2 tys. ton mikrosfery rocznie, negocjuje szczegóły
bEgQdoQB

Cenospheres Trade & Engineering (CTE) otrzymała zamówienie na mikrosferę od międzynarodowego koncernu z branży metalurgicznej i prowadzi negocjacje w sprawie zasad współpracy w 2016 r. Kontrahent deklaruje gotowość nabycia od 1 000 do 2 000 ton mikrosfery, poinformował prezes Jarosław Bronowski.

"Otrzymane zamówienie i potwierdzenie zasad współpracy to pierwszy znaczący efekt naszych działań w zakresie pozyskiwania nowych, strategicznych klientów. W związku z potwierdzeniem zasad współpracy na lata kolejne, rozpoczynamy szczegółowe negocjacje umowy handlowej, która ma nam zagwarantować popyt na 1-2 tys. ton mikrosfery rocznie" - powiedział Bronowski, cytowany w komunikacie.

CTE otrzymał zamówienie o wartości ok. 350 tys. zł na dostawę mikrosfery białej. Jednocześnie kontrahent potwierdził planowane zasady współpracy w roku 2016 i kolejnych, które zakładają dostawę ponad 1 000 ton mikrosfery rocznie. Zamawiający to jeden z wiodących światowych koncernów działających w branży metalurgicznej, posiadający zakłady na wszystkich kontynentach, podano również.

bEgQdoQD

Spółka wcześniej prowadziła z kontrahentem rozmowy dotyczące sprzedaży mikrosfery, które obejmowały m.in. dostawy próbek mikrosfery, testowanie jej jakości oraz badanie produktu finalnego.

"Nasz partner był bardzo zadowolony z wyników testów, jakości i parametrów oferowanej mikrosfery, co przełożyło się na otrzymane zamówienie. W najbliższych tygodniach zrealizujemy to zamówienie i równocześnie będziemy prowadzić rozmowy zmierzające do finalnego podpisania kontraktu na 2016 r." - dodał Bronowski.

Cenospheres Trade&Engineering rozpoczęła działalność w kwietniu 2014 r. Spółka zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem mikrosfer (cenosfer), które powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych, wykorzystywanych m.in. w produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych. W czerwcu 2015 roku zadebiutowała na rynku NewConnect.

bEgQdoRe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)