Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CTE wyemitował obligacje serii A na 1,2 mln zł i spłacił pożyczki

0
Podziel się
CTE wyemitował obligacje serii A na 1,2 mln zł i spłacił pożyczki
bEgwbFdx

Cenospheres Trade & Engineering (CTE) wyemitował 12 zabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A o łącznej wartości nominalnej 1,2 mln zł, podała spółka. Środki pozyskane z emisji zostały w całości przeznaczone na spłatę zobowiązań wynikających z umów pożyczek.

"Wyemitowano 12 obligacji (...) oprocentowanych według stałej stopy procentowej 10% w skali roku. Odsetki płatne będą w dwóch termiach: 10.08.2016 r. i 10.11.2016 r. Cena emisyjna każdej obligacji równa jest wartości nominalnej jednej obligacji i wynosi 100 000,00 zł. Obligacje zostaną zabezpieczone przez spółkę w postaci zastawu rejestrowego na linii do dosuszania mikrosfery i na zapasie mikrosfery, według stanu magazynowego na dzień 31 października 2015 r. Termin wykupu obligacji: 10 listopada 2016 r. Emitent dopuszcza możliwość wcześniejszego wykupu obligacji" - czytamy w komunikacie.

Obligacje zostały objęte przez 2 osoby prawne. Środki pozyskane z emisji obligacji serii A zostały w całości przeznaczone na spłatę zobowiązań wynikających z umów pożyczek, których stroną był emitent, a których termin zapadalności przypadał na dzień 23 grudnia br. Tym samym emitent nie posiada innego zadłużenia odsetkowego poza zobowiązaniami wynikającymi z obligacji serii A, podano również.

bEgwbFdz

W osobnym komunikacie CTE poinformował, że dokonał spłaty w całości wraz z odsetkami pożyczek zawartych z Helioblue Investments Limited z siedzibą na Cyprze i Superkonstelacja Limited z siedzibą na Cyprze. Na dzień sporządzenia dokumentu informacyjnego i dzień spłaty pożyczek kwota zaciągniętych pożyczek od powyższych akcjonariuszy wynosiła 0,5 mln zł od każdego z nich.

Cenospheres Trade&Engineering rozpoczął działalność w kwietniu 2014 r. Spółka zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem mikrosfer (cenosfer), które powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych, wykorzystywanych m.in. w produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych. W czerwcu 2015 roku zadebiutowała na rynku NewConnect.

bEgwbFea
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)