Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat chce zwiększyć liczbę klientów o ponad 30 procent

0
Podziel się:

Spółka opublikowała w czwartek raport za pierwszy kwartał tego roku.

Cyfrowy Polsat chce zwiększyć liczbę klientów o ponad 30 procent
(Cyfrowy Polsat, mat. prasowe)

Cyfrowy Polsat ma ambitne plany pozyskania kolejnych 400 tys. klientów. Po pierwszym kwartale liczba klientów programu smartDOM, polegającym na łączeniu usług świadczonych przez spółkę, sięgnęła niemal 1,09 mln. Firma kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka zamierza również regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami, który w pierwszym kwartale 2016 roku był nieco niższy w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Cyfrowy Polsat odnotował 178,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto w pierwszym kwartale 2016 roku wobec 170,8 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży w tym samym okresie sięgnęły 2 364 mln zł w porównaniu z 2 329 mln zł.

Wynik jest zbliżony do przewidywań analityków. Średnia prognoz wyniosła 178,3 mln zł zysku.

Ambitne plany Cyfrowy Polsat podtrzymuje plan pozyskania kolejnych 400 tys. klientów programu smartDOM w tym roku do łącznie 1,4 mln klientów, poinformował prezes Tobias Solorz.

- Podtrzymujemy plan pozyskania kolejnych 400 tys. klientów naszego unikalnego programu w tym roku - powiedział Solorz podczas konferencji prasowej.

Po pierwszym kwartale liczba klientów programu sięgnęła niemal 1,09 mln. - W pierwszym kwartale tego roku, dzięki regularnemu zwiększaniu liczby klientów programu smartDOM, konsekwentnie budowaliśmy swoją pozycję na wszystkich rynkach, na których prowadzimy działalność. Systematycznie zwiększaliśmy tak istotną dla naszego przyszłego rozwoju bazę usług kontraktowych, dbając jednocześnie o wzrost ARPU - stwierdził prezes Cyfrowego Polsatu.

Notowania akcji Cyfrowego Polsatu w czwartek

W jego ocenie, trwa dynamiczny rozwój grupy w obszarze internetu mobilnego. Podkreślił ponadto wyraźny wzrost liczby usług płatnej telewizji oraz kolejny kwartał korzystnych wyników telefonii mobilnej.

Właściciele będą otrzymywać regularnie dywidendę? Cyfrowy Polsat stawia sobie za cel wygenerowanie 1,2-1,4 mld zł wolnych przepływów gotówkowych w tym roku, co daje potencjał do powrotu do regularnych wypłat dywidend, poinformował członek zarządu ds. finansowych Tomasz Szeląg.

- Powrót do regularnych wypłat dywidend jest najważniejszym celem, a jednym z warunków jest wygenerowanie 1,2-1,4 mld zł wolnych przepływów gotówkowych - powiedział podczas konferencji prasowej Szeląg.

Podtrzymał "silną determinację do schodzenia z długu" w kolejnych okresach. - Wierzymy, że jesteśmy w stanie pogodzić spłatę długu i wypłatę dywidendy już za 2016 - dodał członek zarządu Cyfrowego Polsatu.

W jego ocenie, bardzo dobre wyniki grupy za pierwszy kwartał nie pozostawiają wątpliwości, że akwizycja Midasa "idealnie" uzupełnia działalność Grupy Cyfrowy Polsat.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

telekomunikacja
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)