Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy pozytywnie oceniają giełdowe perspektywy Cyfrowego Polsatu

4
Podziel się:

Raport wskazuje, że pierwszą naturalną "ofiarą" umacniania się Polsatu może być NC+.

Analitycy pozytywnie oceniają giełdowe perspektywy Cyfrowego Polsatu
(Grupa Polsat)
bEJwsGQB

Haitong Bank wziął pod lupę Cyfrowy Polsat. Analitycy rekomendują inwestorom zakup akcji spółki należącej do Zygmunta Solorza-Żaka. Pozytywnie oceniają m.in. zdobycie praw do transmisji meczów piłkarskiej Ligii Mistrzów przez Polsat. Wielkiego problemu nie widzą w planowanych przez rząd zmianach dotyczących abonamentu telewizyjnego.

Analitycy Haitong Banku utrzymali rekomendację "kupuj" dla akcji Cyfrowego Polsatu i podnieśli cenę docelową akcji spółki z 27,1 do 30 zł. W środę na warszawskiej giełdzie można je było kupić po 25 zł. To daje potencjał do blisko 20 proc. zysku z inwestycji.

Podniesienie wyceny akcji Cyfrowego Polsatu wynika głównie z wyższych szacowanych zysków z podstawowej działalności oraz lepszej oceny sytuacji w branży. Nawet mimo zmian forsowanych przez rząd w związku z abonamentem.

bEJwsGQD

- Póki co prace nad ustawą w negatywnym kształcie dla całej branży płatnej telewizji zostały zawieszone, co wyraźnie zmniejsza ryzyko - ocenia Konrad Księżopolski z Haitong Banku.

Zobacz także: Lichocka o nowym abonamencie: Poprawi ściągalność 2-3-krotnie

Z drugiej strony są pozytywne informacje, choć nieco ignorowane na razie przez rynek, o zdobyciu przez Cyfrowy Polsat wyłącznych praw do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA/Ligi Europy w latach 2018-2021. To zdaniem ekspertów znacznie wzmocni ofertę contentową i może zostać zmonetyzowane na wiele sposobów.

bEJwsGQJ

"W czasach, kiedy dobrej jakości technologia i infrastruktura telekomunikacyjna stają się dobrem ogólnie powszechnym, prawdziwym czynnikiem, który wyróżnia operatora na rynku, jest dobre i unikalne content video. Cyfrowy Polsat konsekwentnie buduje swoją przewagę konkurencyjną w tym obszarze, co redukuje ryzyko biznesowe i tworzy atrakcyjne fundamenty dla długoterminowego rozwoju" - czytamy w raporcie Haitong Banku.

Dodatkowo analitycy uważają, że Cyfrowy Polsat jest dobrze zarządzaną firmą, skoncentrowaną na kontroli kosztów i generującą dużo gotówki. To z kolei umożliwia spłacanie zobowiązań i wypłatę dywidendy inwestorom.

Raport wskazuje, że pierwszą naturalną "ofiarą" umacniania się Polsatu może być NC+, która ma około 2,1 mln subskrybentów płatnej telewizji. "Dwa lata temu platforma ta straciła prawa do pokazywania La Liga, a obecnie i do Ligi Mistrzów, co może potencjalnie zachęcić klientów do przejścia do Cyfrowego albo w pakiecie SmartDOM, albo w standardowej ofercie płatnej telewizji" - wskazują analitycy.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez miliardera Zygmunta Solorza-Żaka. Jego majątek wyceniany jest na ponad 10 mld zł, co plasuje go na trzecim miejscu podium rankingu najbogatszych Polaków.

bEJwsGRe
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
LKJHGFD
4 lata temu
HAHAHAHA POLSAT JUŻ SIADA NA KOLANA TA REKLAMA BO TO JEST REKLAMA JEST TYLKO OBRONĄ . POLSAT OD DWNA KULEJE PRZEZ MARNE PROGRAMY I REKLAMY NIE WSPOMNĘ O PŁATNYCH WALKACH SPORTOWYCH TEN KONIEC ZBLIŻA SIĘ JUŻ NIE ŻE WOLNYMI KROCZKAMI ALE TO JUŻ GALOP .TAK KOŃCZĄ CI CO NIE UMIĄ DAĆ TEGO LUDZIOM CO CHCĄ LUDZIE
Jjijbg
4 lata temu
Panie zsz w Polsacie dbasz o ludzi a w paku porabiasz się na ludziach zadbaj i o nich bo oni ciężko pracują za marne grosze albo weź pan to najlepiej sprzedaj kaczusce
holydey
4 lata temu
Kupowac akcje kupowac bedziecie pozniej wisiec na haku ja akcjonariusze Elektrimu ,a ten pan dwoi sie i troi aby tak dalej pozostalo.
bEJwsGRf
Thx
4 lata temu
O nie dziękuję bardzo !!!!!! Z tym typem to raczej się interesów nie robi !!!!!