Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cyfrowy Polsat zapowiada integrację operatorów telekomunikacyjnych

0
Podziel się:

Według spółki zbliżenie Sferii, NetNet i P4 dot. 800 MHz jest naturalne.

Cyfrowy Polsat zapowiada integrację operatorów telekomunikacyjnych
(Cyfrowy Polsat, mat. prasowe)

Cyfrowy Polsat dostrzega naturalne możliwości "zbliżenia" Sferii, NetNet oraz P4 w ramach potencjalnej współpracy przy wykorzystywaniu pasma 800 MHz - wynika z wypowiedzi prezesa grupy Tomasza Gillner-Gorywody.

Według jego słów, stworzenie "szerokiego pasma", w obliczu Networks (sieci współdzielonej T-Mobile Polska i Orange Polska)
, w pewnym sensie "skazuje je na siebie".

NetNet i P4 wylicytowały po jednym bloku w ramach niedawno zakończonej aukcji LTE. Przedstawiciele Polkomtela przyznali, że operator złożył wniosek do UKE o unieważnienie aukcji. Taki sam wniosek złożył dzisiaj T-Mobile Polska. Koncesję na częstotliwość 800 MHz posiada już Sferia.

NetNet jest własnością Szymona Ruty, syna Heronima, największego po Zygmuncie Solorzu-Żaku udziałowca Cyfrowego Polsatu.

W kwestii przejęcia Midasa prezes Cyfrowego Polsatu podtrzymał, że grupa "przymierzy się" do tego tematu najwcześniej na początku przyszłego roku.

Notowania tygodniowe akcji Cyfrowego Polsatu

Milion klientów smartDOM na koniec roku jest osiągalne

Cyfrowy Polsat podtrzymuje plan osiągnięcia poziomu 1 mln klientów pakietu smartDOM na koniec bieżącego roku, poinformował Gillner-Gorywoda. Celem jest dalszy wzrost ARPU na klienta.

Na koniec trzeciego kwartału liczba klientów programu sięgnęła 900 tys. wobec 790 tys. kwartał wcześniej.

Prezes obserwuje "szereg pozytywnych trendów" rynkowych: zbliżający się koniec migracji klientów na taryfy nielimitowane (do 100 proc. bazy w ciągu kilku miesięcy), co przy "ograniczeniu presji cenowej dobrze rokuje"; brak przecen na rynku TV płatnej; dynamiczny rozwój dostępu do internetu, co pozwala na "zwiększanie przychodów mimo presji cenowej".

- Cel to kontynuacja wzrostowego trendu ARPU (przychód na klienta - red.) w przyszłości - podsumował prezes Cyfrowego Polsatu.

Średni przychód z klienta Cyfrowego Polsatu przekroczył 88 zł w ubiegłym kwartale przy 2,09 RGU (usługi) na klienta. Grupa ma 5,9 mln klientów kontraktowych.

Grupa osiągnęła ponad 92 proc. pokrycia kraju technologią LTE. Wspólnie z Midasem uruchamia średnio 10 nowych stacji dziennie, tak aby docelowo sieć sięgnęła ponad 5 tys. stacji bazowych wobec 3,1 tys. w październiku i 1 tys. w marcu tego roku.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel to zintegrowana grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka.

Zobacz również: Internet szerokopasmowy dla wszystkich

telekomunikacja
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)