Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czerwińska: Niski planowany deficyt na 2019 r. świadczy o dyscyplinie fiskalnej

1
Podziel się

We wstępnym projekcie budżetu na 2019 r. planowany niski deficyt na poziomie 28,5 mld zł świadczy o dyscyplinie fiskalnej i gwarantuje niskie koszty obsługi, uważa minister finansów Teresa Czerwińska.

Czerwińska: Niski planowany deficyt na 2019 r. świadczy o dyscyplinie fiskalnej
bEhTOJFN

"Przyjęty dziś wstępnie projekt budżetu na 2019 rok gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo finansów publicznych. Planowany niski deficyt na poziomie 28,5 mld zł świadczy o dyscyplinie fiskalnej i gwarantuje niskie koszty obsługi" - napisała Czerwińska w komentarzu w związku z przyjęciem przez Radę Ministrów wstępnego projektu budżetu na 2019 r.

"Równocześnie zapewnione jest finansowanie społecznych i rozwojowych programów rządu oraz wzrost nakładów na wynagrodzenia w sferze budżetowej. Priorytetem Ministerstwa Finansów pozostaje dalsze uszczelnienie systemu podatkowego i ograniczanie jego skomplikowania" - dodała minister.

W przyjętym dzisiaj wstępnie projekcie budżetu na 2019 r. założono następujące podstawowe wskaźniki makroekonomiczne: wzrost PKB (w ujęciu realnym o 3,8%), średnioroczny wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych (2,3%), wzrost przeciętnego rocznego funduszu wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz emerytur i rent (nominalnie o 6%), wzrost spożycia prywatnego (w ujęciu nominalnym o 5,9%) i zaplanowano także deficyt budżetu państwa na kwotę nie większą niż: 28,5 mld zł, a deficyt sektora finansów publicznych (według metodologii UE) na poziomie 1,8% PKB.

bEhTOJGq
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Fundamentalni...
3 lata temu
BIOTON !!!!. Rośnie nam nowa gwiazda na parkiecie . Przyszły rok, spółka ma mieć zyski, a to oznacza ogromny potencjał wzrostowy.