Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czerwińska: Planujemy 28,5 mld zł deficytu budżetowego na 2019 rok 

0
Podziel się

Zaplanowany na 2019 rok deficyt budżetowy wyniesie 28,5 mld zł, a w tym roku będzie on wykonany w 60-70 procentach, poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska. 

Czerwińska: Planujemy 28,5 mld zł deficytu budżetowego na 2019 rok 
bEiWCanF

" Na przyszły rok zaplanowaliśmy 28,5 mld zł deficytu. Wszystko po to, aby zapewnić też możliwości większego wzrostu, większego potencjału na lata kiedy wzrost gospodarczy zwolni. Bo wtedy, kiedy gospodarka zacznie zwalniać, będziemy mieli większe możliwości wykorzystywania tych ścieżek fiskalnych, czyli powiększania deficytu" - powiedziała Czerwińska komentując w TVP Info zapowiedź budżetu na 2019 r.

"Zaplanowaliśmy na rok bieżący 41 mld zł deficytu budżetowego. W zeszłym roku wykonaliśmy tylko 40% deficytu. Mam nadzieję, że w roku bieżącym ten deficyt będzie wykonany w 60-70%" - powiedziała także.

Według niej, polska gospodarka znajduje się na szczycie, a należy się spodziewać, że dobra koniunktura będzie powoli dobiegała końca.

bEiWCanH

"Dobrze jest wykorzystać tę koniunkturę na konsolidację finansów, redukcję długów oraz uszczelniać dalej system podatkowy, tak, aby odczuli to wszyscy Polacy" - powiedziała także.

Czerwińska zapowiedziała, że rząd m.in. przeznaczy w przyszłym roku kwotę 7 mln zł na waloryzację rent i emerytur już w marcu.

Rada Ministrów zajmie się wstępnym projektem ustawy budżetowym na 2019 r. na posiedzeniu, które rozpocznie się we wtorek o godz. 10:00.

bEiWCaoi
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)