Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sesja na wall street
21.05.2015 23:15

Dane z USA nie zmieniły obrazu sesji na Wall Street

Po raz kolejny spadła czterotygodniowa średnia liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych i jest ona najniższa od kwietnia 2000 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła większych zmian najważniejszych indeksów. W centrum uwagi znalazła się duża porcja, generalnie mieszanych, danych makro z gospodarki USA.

Na zamknięciu wartość indeksu Dow Jones Industrial nie zmieniła się i wyniósł 18 285,74 pkt. Nasdaq Composite wzrósł o 0,38 proc. do 5090,79 pkt., a S&P 500 zwyżkował o 0,23 proc. do 2130,82 pkt.

Uwaga inwestorów skupiła się w czwartek na najnowszych danych z amerykańskiej gospodarki.

Zobacz, jak wyglądała czwartkowa sesja na Wall Street

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła do 274 tys. z 264 tys. tydzień wcześniej. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 270 tys. Po raz kolejny spadła czterotygodniowa średnia tego wskaźnika i jest ona najniższa od kwietnia 2000 roku.

Opublikowano również dane na temat rynku nieruchomości. Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w kwietniu spadła do 5,04 mln w ujęciu rocznym. Analitycy spodziewali się wzrostu sprzedaży domów na rynku wtórnym do 5,23 mln. W marcu liczba ta wyniosła 5,21 mln po korekcie wobec 5,19 mln przed korektą.

Z kolei amerykański indeks wyprzedzający koniunktury wzrósł w kwietniu o 0,7 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu tego wskaźnika o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca. Indeks aktywności wytwórczej Philadelphia Fed wyniósł w maju 6,7 pkt. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 8,0 pkt.

Czwartek to również publikacja indeksów PMI dla najważniejszych gospodarek. Ten określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym wyniósł w maju 53,8 pkt. - podano we wstępnym wyliczeniu. Analitycy oczekiwali w maju wskaźnika na poziomie 54,5 pkt.

Czytaj więcej w Money.pl
Gospodarka USA zawodzi, a Wall Street... Rynkom akcji pomogło pod koniec tygodnia osłabienie się dolara oraz stabilizacja rentowności obligacji.
Spadają zyski producenta kart graficznych NVIDIA zarobiła w pierwszym kwartale 134 mln dolarów.
Odbicie w USA po dwóch sesjach spadków Umacniała się dziś także amerykańska waluta.
Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz