Notowania

budownictwo
14-12-2017 (08:15)

Dekpol ma pozwolenie na budowę inwestycji Grano Residence w Gdańsku

Dekpol otrzymał od prezydenta miasta Gdańsk ostateczną decyzję pozwolenia na budowę zespołu dwóch budynków: mieszkalnego i usługowego w ramach projektu "Grano Residence" w Gdańsku przy ul. Pszennej, Chmielnej i Żytniej, poinformowała spółka. Szacowana wartość przychodów uzyskanych przez spółkę z realizacji inwestycji wynosi ok. 157 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W ramach inwestycji grupa kapitałowa spółki planuje budowę 141 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 000 m2, 136 pokoi hotelowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 3 800 m2 oraz 9 lokali usługowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1 700 m2" - czytamy w komunikacie.

Oddanie pierwszych lokali i realizacja całej inwestycji zostanie zakończona w II kw. 2020 roku, podano także.

Projekt będzie realizowany przez spółkę zależną emitenta, a nakłady inwestycyjne zostaną sfinansowane środkami pozyskanymi w ramach programu emisji obligacji serii F oraz środkami własnymi grupy i ewentualnie dodatkowym kapitałem obcym, podsumowano.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od stycznia 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 258,71 mln zł w 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie