Notowania

Przejdź na
budownictwo
06.11.2017 08:53

Dekpol ma przedwstępną umowę nabycia nieruchomości w Warszawie pod ok.300 lokali

Podziel się
Dodaj komentarz

Dekpol zawarł przedwstępną umowę nabycia nieruchomości położonej w Warszawie przy ulicy Prądzyńskiego, poinformowała spółka. Strony umowy ustaliły, że cena sprzedaży netto wyniesie około 9% kapitałów własnych Dekpolu na koniec 2016 r. Spółka zamierza zrealizować na nieruchomości projekt deweloperski obejmujący wybudowanie ok. 300 lokali.

Na mocy umowy "strony zobowiązały się do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki o wielkości 0,6 ha oraz stanowiących odrębną nieruchomość budynków na niej posadowionych, pod warunkiem pozytywnego zakończenia postępowania administracyjnego dotyczącego nieruchomości oraz spełnienia się innych warunków formalnoprawnych" - czytamy w komunikacie.

Przyrzeczona umowa sprzedaży winna zostać zawarta w terminie do dnia 28 lutego 2018 roku. Powyższe warunki są zastrzeżone na korzyść Dekpolu, co oznacza, że spółka może żądać zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży w każdym czasie przed upływem terminu, także i bez spełnienia się któregokolwiek z ww. warunków.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od stycznia 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 258,71 mln zł w 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz