Notowania

budownictwo
22.05.2018 08:18

Dekpol zdecydował o emisji obligacji serii H o wartości nom. do 15 mln zł

Dekpol podjął decyzję w sprawie emisji obligacji serii H o wartości nominalnej do 15 mln zł, poinformowała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd Dekpol informuje, iż w dniu 21 maja 2018 r. podjął uchwałę w sprawie emisji niezabezpieczonych i nie mających formy dokumentu obligacji na okaziciela serii H o łącznej wartości nominalnej do 15 000 000 zł. Obligacje będą papierami wartościowymi z terminem wykupu ustalonym na dzień 8 marca 2021 r. i będą opiewały wyłącznie na świadczenia pieniężne, które będą płatne w okresach 6 miesięcznych, z wyłączeniem pierwszego i ostatniego okresu odsetkowego" - czytamy w komunikacie.

Celem emisji jest przeznaczenie środków na refinansowanie części lub całości obligacji serii D, na bieżącą działalność spółki, w szczególności na finansowanie zakupu gruntów.

"Obligacje będą emitowane w trybie oferty prywatnej na podstawie art. 33 pkt 2 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 roku o obligacjach. Zamiarem emitenta jest wprowadzenie obligacji do alternatywnego systemu obrotu prowadzonego przez BondSpot S.A. i/lub Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie" - czytamy dalej.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. W 2017 r. miał 579 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz