Notowania

handel detaliczny
28.12.2016 13:23

Delko złożyło do UOKiK wniosek w sprawie przejęcia RHS

Podziel się
Dodaj komentarz

Delko złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad RHS sp. z o.o. z siedzibą w Wieluniu, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 23 grudnia, sprawa jest w toku.

"Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez spółkę Delko SA z siedzibą w Śremie kontroli nad spółką RHS Sp. z o.o. z siedzibą w Wieluniu. Koncentracja nastąpi w ramach jednej transakcji polegającej na nabyciu 100% udziałów w spółce RHS Sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki Delko i jej grupy kapitałowej jest hurtowa sprzedaż artykułów chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów higienicznych. Grupa Kapitałowa Delko prowadzi swoją działalności na terytorium Polski.

Przejmowana spółka prowadzi działalność na terytorium Polski w zakresie sprzedaży detalicznej w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych oraz sprzedaży hurtowej artykułów żywnościowych i napojów. Spółka RHS Sp. z o.o. jest kontrolowana (100%) przez spółkę Nanox Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu, która nie posiada innych spółek zależnych a przedmiotem jej przeważającej działalności jest pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz