Notowania

ferro
04.11.2014 13:25

DM BPS wycenił akcje Ferro

- W ostatnim czasie Ferro dokonało kilku kroków w celu restrukturyzacji grupy, co przyczyniło się do wzrostu jej rentowności - czytamy w raporcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gripas/Dreamstime)

Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 28 października, wydali rekomendację kupuj dla akcji Ferro, ustalając cenę docelową na poziomie 12,6 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 10,1 zł, a we wtorek ok. godz. 12.45 za akcje spółki płaci się 9,9 zł.

_ - W ostatnim czasie Ferro dokonało kilku kroków w celu restrukturyzacji grupy, co przyczyniło się do wzrostu jej rentowności. Po uporządkowaniu kwestii wewnętrznych spółka jest gotowa, aby dynamiczniej zwiększyć swoje obroty poprzez ekspansję na nowe rynki oraz zdobywanie coraz większego udziału na obszarach, gdzie jest już obecna _ - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków DM Banku BPS taka polityka grupy może negatywnie wpłynąć na realizowaną rentowność. Zakładają jednak, że strategia zwiększenia przychodów zrekompensuje ewentualną obniżkę zyskowności i przyczyni się do wzrostu wartości spółki.

_ - Prognozowana przez nas poprawa wyników przy relatywnie niskiej wycenie wskaźnikowej (P/E'15=7,5x oraz EV/EBITDA'15=7,1x) przekonuje nas do wydania rekomendacji z zaleceniem +kupuj+ i ceną docelową 12,6 zł _ - dodali.

DM Banku BPS prognozuje, że w tym roku Ferro wypracuje 26,2 mln zł zysku netto i 36,9 mln zł zysku operacyjnego przy 271,9 mln zł przychodów. Rok później zysk netto ma wynieść 28,5 mln zł, EBIT 37,5 mln zł, a obroty 291,6 mln zł.

Tagi: ferro, fro, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz