Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BPS wycenił spółkę Grajewo i Forte

0
Podziel się:

Analitycy zalecają sprzedaż akcji dwóch firm.

DM BPS wycenił spółkę Grajewo i Forte
(Gripas/Dreamstime)

Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 25 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółek Grajewo i Forte od zalecenia sprzedaj.

Cena docelowa akcji Grajewa została ustalona na 28,7 zł, a papiery Forte analitycy wycenili na 48,7 zł. Raport został przygotowany przy kursie Grajewa na poziomie 32,6 zł i kursie Forte w wysokości 56,6 zł.

DM Banku BPS zakłada, że przychody Grajewa w tym roku przekroczą 1,6 mld zł. W ocenie analityków spółka ma jednak ograniczony potencjał do dynamicznych wzrostów w dłuższej perspektywie.

_ - Z jednej strony ograniczone zdolności produkcyjne określają górny limit wzrostu przychodów, z drugiej zakładany przez nas scenariusz obniżenia dynamiki produkcji mebli przełoży się na niższą dynamikę wzrostu przychodów. W obecnym momencie spółce sprzyjają różnorodne czynniki kosztowe takie jak ceny energii, drewna odpadowego oraz klejów, co w dłuższym terminie wydaje się nie do utrzymania, a według naszych założeń realizowany program efektywnościowy pozwoli jedynie na nieznaczną poprawę marż _ - napisano w raporcie.

Analitycy wskazują też na presję płyt ze wschodu. W ich ocenie kurs spółki wyczerpał dalszy potencjał wzrostu.

DM Banku BPS uważa z kolei, że silne fundamenty ma spółka Forte, ale ostatni silny wzrost jej kursu zdyskontował już mocny wzrost wyników w najbliższych latach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)