Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

DM BZ WBK podniósł wycenę JSW do 134 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

0
Podziel się:
DM BZ WBK podniósł wycenę JSW do 134 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'

Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli cenę docelową akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do 134 zł ze 125,7 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj", wynika z raportu datowanego na 13 października.

Rekomendacja została wydana przy cenie 99 zł za akcję. W piątek około godziny 11:36 kurs wynosił 100,1 zł po wzroście o 0,6% od ostatniego zamknięcia.

"Sądzimy, że JSW może skorzystać na potencjalnych niedoborach węgla energetycznego w Polsce (sprzedając własny węgiel z istotną premią), a strategia spółki na koniec 2017 r. może sugerować docelowe wolumeny produkcji węgla znacznie powyżej naszych szacunków. W krótkim terminie zakładamy umiarkowane nakłady inwestycyjne, spółka powinna w dalszym ciągu generować gotówkę, a jej zasoby gotówkowe netto mogą podwoić się w II poł. 2017P do 1,5 mld zł. Upływ czasu i spadek stopy wolnej od ryzyka spowodowały wzrost ceny docelowej, choć przyznajemy, że możliwy spadek cen węgla koksującego pod koniec roku i spodziewane powolne pogarszanie się wyników kwartalnych do 2019 r. (kw/kw) stanowią ryzyko dla kursu akcji JSW" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 2 416 mln zł w 2017 r. przy 8 983 mln zł przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)