Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM mBanku podniósł rekomendację LPP do 'akumuluj' z wyceną 7,4 tys. zł

3
Podziel się
DM mBanku podniósł rekomendację LPP do 'akumuluj' z wyceną 7,4 tys. zł
bEqiSKMR

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku podwyższyli rekomendację LPP do "akumuluj" ze "sprzedaj", a cenę docelową - do 7 400 zł za akcję z 5 300 zł, wynika z raportu datowanego na 20 czerwca.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 6700 zł. W poniedziałek kurs rośnie o 5,8% do 7087 zł.

"Od wydania naszej ostatniej rekomendacji kurs LPP zachowywał się nieznacznie gorzej od szerokiego rynku. Zmieniamy nasze zalecenie inwestycyjne mając na uwadze obiecujące perspektywy wzrostu wyników spółki oraz istotną poprawę generowanych przepływów pieniężnych. Wyniki sprzedażowe z ostatnich miesięcy potwierdzają poprawę jakości w kolekcji wiosna-lato'17 oraz jej dobre przyjęcie. Oczekujemy, że zapowiadana dalsza poprawa jakości kolekcji przełoży się na kontynuację wzrostu wyników spółki w IV kw. 2017 oraz w 2018 roku. Jednocześnie zakładamy spowolnienie dynamiki wzrostu wskaźnika SG&A/mkw. R/R w II-IV kw. 17 vs. I kw. 2017 (brak efektu niskiej bazy; szacowany wzrost wskaźnika SG&A/mkw. o 8%/1,7% w latach 2017/18)" - czytamy w raporcie.

bEqiSKMT

"Uwzględniliśmy w naszych szacunkach działania spółki mające na celu optymalizację poziomu kapitału obrotowego (docelowe wyrównanie wartości zobowiązań z wartością zapasów w ciągu 2 lat oraz obniżenie poziomu zapasów), co wpłynęło na poprawę cyklu konwersji gotówki o 53 dni (vs. nasze poprzednie oczekiwania) do 86 dni w 2018 roku. Zakładając istotne umocnienie bilansu LPP (oczekujemy gotówki netto na koniec III kw. 2017), nie wykluczamy zwiększenia przez spółkę aktywności na rynku M&A (nie uwzględnione w prognozach) lub podwyższenia nakładów na ekspansję LPP. Obniżamy nasze oczekiwania dla 2017 roku (uwzględnienie słabych wyników I kw. 2017), zakładamy poprawę cyklu konwersji gotówki (CCC - cash conversion cycle) oraz zmieniamy horyzont wyceny porównawczej. Oczekujemy średniorocznego wzrostu sprzedaży/EBITDA/zysku netto na poziomie +13,2%/+34,9%/+60,4% w latach 2017-19P" - czytamy dalej.

bEqiSKNu
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
zazo
4 lata temu
Akcje spółki jeszcze pójdą w górę, warto je trzymać.
Tomasz
4 lata temu
Żałuję, że jeszcze nie posiadam akcji LPP
basia
4 lata temu
Spółka dopiero zaczyna podbój zagranicznych rynków ale już trochę zdążyła namieszać, więc można było się spodziewać że akcje LPP będą stały wysoko.
bEqiSKNv