Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dobre nastroje na Wall Street przed decyzją Fed

0
Podziel się:

Wtorkową sesję zdominowało czekanie na środową informację na temat stóp procentowych w USA.

Dobre nastroje na Wall Street przed decyzją Fed
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Nastroje inwestorów z Wall Street we wtorek pokazują, że wierzą oni w utrzymanie stóp procentowych na niemienionym poziomie. Decyzja zostanie podjęta dopiero w środę, ale wydaje się, że do tego czasu głowy inwestorów nie będzie zaprzątać nic innego.

Amerykańska giełda zakończyła wtorkową sesję wzrostami. Dow Jones zyskał 0,64 procent, S&P500 0,57 procent, a Nasdaq 0,52 procent.

Inwestorzy zza Oceanu podobnie jak Europy, z niepokojem patrzą na sytuację Grecji. O wiele ważniejsza jest jednak wizja podtrzymania przez Fed ultralekkiej polityki pieniężnej. Inwestorzy spodziewają się, że stopy procentowe nie zostaną podniesione w czerwcu, mimo że taki termin pojawiał się wcześniej, jako jeden z możliwych.

Zobacz, jak wyglądała wtorkowa sesja na Wall Street

Kolejną datą ewentualnych podwyżek stóp procentowych jest wrzesień lub końcówka tego roku. Jak wynika z ostatnich wypowiedzi członków tej instytucji, wskaźniki gospodarcze nie są jeszcze tak bardzo satysfakcjonujące, a inflacja nie osiągnęła zamierzonych 2 procent. W kwietniu inflacja CPI wyniosła -0,2 procent rok do roku, a inflacja bazowa 1,8 procent rok do roku. Z kolei stopa bezrobocia w maju miała wartość 5,5 procent zgodnie z prognozą.

Podczas wtorkowej sesji nie pojawiło się wiele danych makroekonomicznych z USA. Za nami są tylko dwa odczyty z rynku nieruchomości. Liczba rozpoczętych procesów budowy domów wyniosła w maju 1036 tysięcy, czyli mniej od prognoz (1100 tys.). Poprzednio było to 1165 tys. Bardziej pozytywnie zaskoczyła liczba wydanych pozwoleń na budowę (1275 tys.). Rynek spodziewał się odczytu 1093 tys., a poprzednio zaprezentowano odczyt na poziomie 1140 tys.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)