Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dobre wyniki Rafako. Przychody w górę o 58 procent

0
Podziel się:

Z samego kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III planuje pozyskać w br. w granicach 700 mln złotych.

Dobre wyniki Rafako. Przychody w górę o 58 procent
(Greenpeace Polska/Flickr)
bESXVRGZ

Rafako odnotowało 22,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 roku wobec 135,35 mln zł straty rok wcześniej. Spółka zakłada poprawę wyników jeszcze w tym roku.

Zysk z działalności kontynuowanej wyniósł 37,72 mln zł wobec 29,72 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.183,47 mln zł w 2014 r. wobec 748,10 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2014 r. wyniósł 23,52 mln zł wobec 139,78 mln zł straty rok wcześniej.

bESXVRHb

Poprawa wyników jeszcze w tym roku

Rafako zakłada poprawę wyników finansowych w ujęciu rok do roku. Z samego kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III planuje pozyskać w br. w granicach 700 mln zł skonsolidowanych przychodów, poinformowała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.

"Zgodnie z zapowiedziami poczynionymi w zeszłym roku, zwiększyliśmy skonsolidowane przychody ze sprzedaży o 58%. Osiągnęły one poziom blisko 1,2 mld zł. Wyraźna poprawa rezultatów prowadzonej przez nas działalności widoczna jest na każdym poziomie skonsolidowanego rachunku zysków i strat. Zysk brutto ze sprzedaży osiągnął poziom 120,1 mln zł, zysk operacyjny 37,7 mln zł, zaś zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 22,6 mln zł. Nasze plany na bieżący rok zakładają, iż wyniki te będą ulegały dalszej poprawie. Z samego kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III planujemy pozyskać w tym roku w granicach 700 mln zł przychodów na poziomie skonsolidowanym" - napisała Wasilewska-Semail w liście do akcjonariuszy.

"Spodziewamy się, iż nadchodzące lata będą stanowiły dla nas ciekawe wyzwanie w zakresie nowej sprzedaży. Związane jest to z zapowiedziami realizacji projektów inwestycyjnych przez wszystkie grupy energetyczne, chemiczne i paliwowe w naszym kraju" - dodała prezes Rafako.

bESXVRHh

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61%, bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1.183,5 mln zł w 2014 roku.

bESXVRHC
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)