Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
26.04.2018 12:11

Dom Development podtrzymuje cele przekazań i wprowadzeń na 2018 r.

Dom Development - pomimo obserwowanych trudności na rynku wykonawczym - podtrzymuje cele w zakresie wprowadzeń mieszkań do realizacji na poziomie maksymalnie 4,5 tys. szt. w całym 2018 r. i przekazań - na ok. 3,8 tys., poinformowali członkowie zarządu. Zakładana liczba przekazań ma pozwolić na bardzo dobry wynikowo II kwartał, III kwartał podobny do I kwartału i zaksięgowanie większości wyniku rocznego w IV kwartale. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"W I kwartale przekazania były zgodnie z oczekiwaniami. Podtrzymujemy w całym roku powyżej 3,8 tys. przekazań. W II kwartale powinniśmy tu zobaczyć 900, co powinno pozwolić na wyższy wynik w II kwartale. Należy się spodziewać bardzo dobrego II kwartału, III zbliżonego do I, a zdecydowana większość zysku powinna być zaksięgowana w IV. Na razie nie widzimy zagrożeń dla naszych planów" - powiedział wiceprezes i dyrektor finansowy Janusz Zalewski podczas konferencji prasowej.

W I kw. br. Dom Development przekazał 416 mieszkań. W tym czasie do realizacji wprowadził 1 079 mieszkań w 7 projektach.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia budowy 7 projektów. Wychodzi na to, że idzie nam lepiej niż rynkowi, choć chętnie widzielibyśmy wyższy [poziom wprowadzeń]" - powiedział prezes Jarosław Szanajca.

"Plan maksymalny wprowadzenia do realizacji 4,5 tys. mieszkań pozostaje niezmieniony" - dodał Zalewski, wyjaśniając, że liczba mieszkań wprowadzonych powinna być mniej-więcej równa dla I i II połowy roku.

"Nasza oferta powinna być coraz większa" - podsumował.

Dom Development miał 2 739 mieszkań w ofercie na koniec I kw. 2018 r. wobec 2 979 kwartał wcześniej.

Dom Development odnotował 17,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 1,01 mln zł straty rok wcześniej.

Dom Development - jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz