Notowania

budownictwo
08.06.2017 13:18

Wielkie przejęcie w branży deweloperskiej. Dom Development zapłacił 260 mln zł

Dom Developent sfinalizował transakcję przejęcia trójmiejskiego dewelopera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dom Development)
Jarosław Szanajca, prezes Dom Development

Dom Development, jeden z największych deweloperów w Polsce, przejął konkurenta działającego na rynku Trójmiasta. Za wszystkie udziały w spółce Euro Styl Development zapłacił 260 mln zł.

Dom Developent podał właśnie, że sfinalizował wielką transakcję przejęcia trójmiejskiego dewelopera. Zarząd Dom Development zakłada, że akwizycja zapewni około 15-procentowy wzrost skonsolidowanych przychodów i zysków spółki.

"Sfinalizowanie akwizycji Euro Styl to ważny i historyczny moment w historii rozwoju Dom Development. Wchodzimy na nowy, perspektywiczny rynek poprzez kontynuację działalności doświadczonego trójmiejskiego gracza. Przejęcie wzmocni obie firmy. Euro Styl, jako część Grupy Dom Development, będzie rozwijał działalność pod tą samą marką z menedżerami, którzy współtworzyli spółkę, jednocześnie korzystając z siły i doświadczenia większego gracza jakim jest Dom Development" - mówi prezes Dom Development Jarosław Szanajca, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.

Przy okazji notowany na giełdzie deweloper zapewnia, że będzie kontynuował dotychczasową politykę dywidendową. Zakłada ona wypłacanie posiadaczom akcji 100 proc. zysku netto.

"Akwizycja odbyła się bez emisji akcji z uwagi na bardzo dobrą sytuację finansową Dom Development oraz silny bilans Spółki - stan gotówki Spółki na dzień 30.04.2017 r. wynosił 440 mln zł" - podaje spółka.

Kurs akcji Dom Development od początku 2017 roku

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2017

BogusławPiS w kampanii wyborczej deklarował walkę z kumoterstwem i układami w doborze na stanowiska , a tymczasem 8 czerwca 2017 - wprowadził do nowej rady … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)