Notowania

Przejdź na
budownictwo
10.07.2017 12:47

Kurs akcji Dom Development ma szansę na wzrost

Pojawiła się nowa rekomendacja dla akcji dewelopera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dom Development)
Jarosław Szanajca, prezes Dom Development

Do 86,20 zł za sztukę podnieśli cenę docelową akcji spółki Dom Development analitycy DM BDM. Oczekują, że deweloper jeszcze poprawi swoje wyniki finansowe.

DM BDM podniósł jednocześnie zalecenie dla inwestorów do "akumuluj" z "trzymaj". Analitycy podwyższyli też wycenę akcji do 86,2 zł z 58,3 zł. W poniedziałek na otwarciu notowań kurs akcji Dom Development wyniósł 77,40 zł. Od początku roku posiadacze akcji dewelopera zarobili na wzroście ich kursu już około 40 proc.

Kurs akcji Dom Development od początku 2017 roku

"Uważamy, że pozytywny sentyment do walorów spółki może się utrzymywać w kolejnych okresach. W bieżącym raporcie akcentujemy przede wszystkim spodziewane zwiększenie kontraktacji i przekazań w latach 2017-2018 (w krótkim terminie liczymy na mocny odczyt za II kw. 2017, który może okazać się lepszy od rekordowego I kw. 2017).

Oczekujemy kontynuacji wzrostowej ścieżki wynikowej na poziomie zysku netto, a tym samym wzmocnienia strumieni dywidend. Pozytywnie zapatrujemy się na akwizycję Euro Styl, który działa na silnym trójmiejskim rynku" - podają analitycy DM BDM.

Pod koniec czerwca Dom Development wypłacił już posiadaczom akcji rekordową dywidendę w wysokości 5,05 zł na każdą akcję.

Analitycy prognozują, że zysk netto Dom Development wzrośnie w tym roku do 172,9 mln zł przy wzroście przychodów do 1.255,2 mln zł.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2017

analitykBo UNNICREDIT chociaż oddał PEKAO nadal potrzebuje kasy - ostrożnie inwestujcie patrzcie nie na rekomedację ale na sytuację podmiotu dominującego!!!!!

Rozwiń komentarze (1)