Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Budimex zbuduje odcinek ekspresówki S61. GDDKiA zapłaci prawie 500 mln zł

Budimex zbuduje odcinek ekspresówki S61. GDDKiA zapłaci prawie 500 mln zł

Są chętni do budowy drogi S61 Szczuczyn - Raczki. Fot. GDDKiA
Są chętni do budowy drogi S61 Szczuczyn - Raczki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła wykonawcę jednego z odcinków drogi ekspresowej S61 na Mazurach. Za blisko pół miliarda złotych zaprojektuje i wybuduje go spółka Budimex. Ma na to 3 lata.

Oferta Budimeksu, warta dokładnie 484,3 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę 20-km odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek - podała GDDKiA.

"Planowany czas realizacji zadania to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 - 15.03)" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem Budimeksu będzie więc przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku 2021 roku.

Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km


 

GDDKiA przypomina, że budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Raczki została podzielona na trzy odcinki realizacyjne. Oprócz tego realizowanego przez Budimex są jeszcze: odcinek Szczuczyn - węzeł Ełk Południe (około 23 km) i odcinek węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie (około 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku).

"Rozstrzygnięcie przetargów na zadania 1 i 2 planowane jest na przełomie lutego i marca bieżącego roku" - podała także GDDKiA.

Grupa Budimex tworzy jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Początki jej działalności sięgają roku 1968, kiedy powołano Centralę Handlu Zagranicznego budownictwa Budimex. Obecnie oferuje usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego.

budimex, przetarg, gddkia, droga ekspresowa, s61
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
bzdurny tytuł
2018-02-15 09:20
Budimex nie dostanie 500 milionów to nie 500+ tylko państwo mu zapłaci za usługę !!!
ja
2018-02-15 08:21
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce ,,Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize". Ostatnio opisany w niej system pozwolił zarobić ponad 20 procent.
EUropejczyk
2018-02-14 21:57
I tak nie wybudują w terminie
Pokaż wszystkie komentarze (27)