Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

GUS:
Przemysł w górę najszybciej w tym roku

Budimex zbuduje odcinek ekspresówki S61. GDDKiA zapłaci prawie 500 mln zł

Budimex zbuduje odcinek ekspresówki S61. GDDKiA zapłaci prawie 500 mln zł

Są chętni do budowy drogi S61 Szczuczyn - Raczki. Fot. GDDKiA
Są chętni do budowy drogi S61 Szczuczyn - Raczki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła wykonawcę jednego z odcinków drogi ekspresowej S61 na Mazurach. Za blisko pół miliarda złotych zaprojektuje i wybuduje go spółka Budimex. Ma na to 3 lata.

Oferta Budimeksu, warta dokładnie 484,3 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę 20-km odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek - podała GDDKiA.

"Planowany czas realizacji zadania to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 - 15.03)" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem Budimeksu będzie więc przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku 2021 roku.

Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km


 

GDDKiA przypomina, że budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Raczki została podzielona na trzy odcinki realizacyjne. Oprócz tego realizowanego przez Budimex są jeszcze: odcinek Szczuczyn - węzeł Ełk Południe (około 23 km) i odcinek węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie (około 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku).

"Rozstrzygnięcie przetargów na zadania 1 i 2 planowane jest na przełomie lutego i marca bieżącego roku" - podała także GDDKiA.

Grupa Budimex tworzy jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Początki jej działalności sięgają roku 1968, kiedy powołano Centralę Handlu Zagranicznego budownictwa Budimex. Obecnie oferuje usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego.

budimex, przetarg, gddkia, droga ekspresowa, s61
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
bzdurny tytuł
2018-02-15 09:20
Budimex nie dostanie 500 milionów to nie 500+ tylko państwo mu zapłaci za usługę !!!
ja
2018-02-15 08:21
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce ,,Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize". Ostatnio opisany w niej system pozwolił zarobić ponad 20 procent.
EUropejczyk
2018-02-14 21:57
I tak nie wybudują w terminie
Pokaż wszystkie komentarze (27)