Notowania

Budimex zbuduje odcinek ekspresówki S61. GDDKiA zapłaci prawie 500 mln zł

Projekt i budowa ma być zrealizowana do 2021 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Są chętni do budowy drogi S61 Szczuczyn - Raczki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła wykonawcę jednego z odcinków drogi ekspresowej S61 na Mazurach. Za blisko pół miliarda złotych zaprojektuje i wybuduje go spółka Budimex. Ma na to 3 lata.

Oferta Budimeksu, warta dokładnie 484,3 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę 20-km odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek - podała GDDKiA.

"Planowany czas realizacji zadania to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 - 15.03)" - czytamy w komunikacie.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem Budimeksu będzie więc przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku 2021 roku.

Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

GDDKiA przypomina, że budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Raczki została podzielona na trzy odcinki realizacyjne. Oprócz tego realizowanego przez Budimex są jeszcze: odcinek Szczuczyn - węzeł Ełk Południe (około 23 km) i odcinek węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie (około 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku).

"Rozstrzygnięcie przetargów na zadania 1 i 2 planowane jest na przełomie lutego i marca bieżącego roku" - podała także GDDKiA.

Grupa Budimex tworzy jedną z największych grup budowlanych w Polsce. Początki jej działalności sięgają roku 1968, kiedy powołano Centralę Handlu Zagranicznego budownictwa Budimex. Obecnie oferuje usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego.

Tagi: drogi, droga ekspresowa, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2018

danniech to kulczyk wybuduje będzie autostrada po 70 gr/km dziękujemy !

14-02-2018

Adam PolecińskiPanie "redaktorze" nie dostanie 500 milionów , tak to nie działa przerobi 500 milionów . A czy i ile zarobi ? Dostają to pensje tacy jak pan … Czytaj całość

13-02-2018

GrzywkaOd kiedy S61 biegnie k.Olsztyna?

Rozwiń komentarze (27)