Notowania

energetyka
03.11.2015 12:21

Duon ma nowego partnera strategicznego

Podpisał list intencyjny z Fraikin Polska o współpracy w ramach projektu zasilania pojazdów użytkowych gazem ziemnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Duon)
prezes Duon Mariusz Caliński

Grupa Duon podpisała list intencyjny z Fraikin Polska o współpracy w ramach projektu zasilania pojazdów użytkowych gazem ziemnym, poinformowała spółka.

W ramach projektu, Fraikin będzie oferował wynajem pojazdów zasilanych gazem ziemnym sprężonym CNG (ang. Compressed Natural Gas) oraz gazem ziemnym skroplonym LNG (and. Liquefied Natural Gas), zaś Duon, zapewni infrastrukturę umożliwiającą tankowanie tych pojazdów (stacje CNG lub LNG) oraz dostawy gazu, podano w komunikacie.

Jak informuje firma, rynek metanowych paliw napędowych w Polsce jest jeszcze mało rozwinięty. Przyczyną jest zarówno niewielka liczba pojazdów przystosowanych do zasilania CNG, jak i dość uboga infrastruktura umożliwiająca tankowanie.

- Partnerstwo Duon i Fraikin idealnie wpisuje się w potrzeby polskiego rynku, który z jednej strony wymaga zaangażowania podmiotów posiadających doświadczenie w budowie specjalistycznych instalacji gazowych oraz dystrybucji LNG i CNG, a z drugiej strony aktywnej postawy dostawców pojazdów zasilanych gazem CNG lub LNG - powiedział prezes Mariusz Caliński, cytowany w komunikacie.

Grupa Duon jest jednym z wiodących prywatnych dostawców gazu ziemnego i energii elektrycznej w Polsce oraz liderem na rynku dystrybutorów i przewoźników skroplonego gazu ziemnego LNG. Od 2007 roku spółka notowana jest na GPW.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz