Notowania

gch
11.12.2014 15:55

Duży akcjonariusz spółki Ronson rozważa sprzedaż akcji

- Plany naszych największych akcjonariuszy względem ich pakietów akcji Ronson Europe nie mają przełożenia na bieżącą operacyjną działalność spółki - czytamy w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(shotbydave/iStockphoto)

Global City Holdings i U. Dori Group Ltd. rozważają strategiczne opcje sprzedaży całości lub części akcji spółki Ronson Europe N.V. posiadanych przez jednego lub obydwu akcjonariuszy - podały Global City Holdings i Ronson Europe w komunikatach.

_ - Nie ma pewności, że transakcja taka zostanie przeprowadzona, ani jakie będą jej warunki. Zgoda na zawarcie takiej transakcji podlega między innymi (...) analizie oraz uzależniona jest od zgody właściwych organów obydwu akcjonariuszy _ - napisano w komunikacie.

Udział posiadany (pośrednio) przez Global City Holdings i przez U. Dori Group Ltd. w kapitale zakładowym Ronson wynosi 39,8 proc. każdy.

_ - Według naszej wiedzy akcjonariusze chcą przeanalizować różne korzystne dla siebie scenariusze, natomiast nie działają pod presją czasu i żaden z nich, zgodnie z nasza wiedzą, nie jest zmuszony do realizacji tej transakcji z powodów finansowych. Zgodnie z naszą wiedzą proces został zainicjowany przez akcjonariusza U.Dori Group, który rozważa pewne działania restrukturyzacyjne w swojej grupie _ - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Europe.

_ - Plany naszych największych akcjonariuszy względem ich pakietów akcji Ronson Europe nie mają przełożenia na bieżącą operacyjną działalność spółki i nasze plany, z drugiej strony uważamy, że Ronson stanowi potencjalnie atrakcyjną platformę do dalszego rozwoju działalności na polskim rynku deweloperskim _ - dodał.

Tagi: gch, ron, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz