Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duży inwestor redukuje udziały w Synektiku

0
Podziel się:

Spółka w ubiegłym tygodniu zakończyła ważne badania.

Duży inwestor redukuje udziały w Synektiku
(Sergey Nivens - Fotolia.com)
bEKAvmoR

Fundusz zarządzany przez Noble Funds TFI zmniejszył zaangażowanie w akcjonariacie Synektik do 4,85 procent akcji - podała spółka w komunikacie.

Przed dokonaniem transakcji fundusz miał 6,46-procentowy udział. Akcje na dzisiejszej sesji tracą na wartości 1,5 procent. Wartość transakcji na papierach sięga 350 tysięcy złotych.

Notowania akcji spółki Synektik na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

bEKAvmoT

Firma jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań informatycznych z obszarów zaawansowanej diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej.

W środę Synektik poinformował, że badania przedkliniczne związane z kardioznacznikem przeznaczonym do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej zostały zakończone pomyślnie. Na podstawie umowy z izraelską spółką - zawartą w listopadzie 2013 roku - Synektik uzyskał wyłączne prawa do produkcji i sprzedaży na całym świecie innowacyjnego znacznika ammonium salt, służącego do szybkiej i precyzyjnej diagnozy choroby wieńcowej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEKAvmpu
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)