Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dywidenda Pegas: Akcjonariusze podjęli decyzję

0
Podziel się

Walne zgromadzenie zdecydowało o wypłacie 1,15 euro dywidendy na akcję.

Dywidenda Pegas: Akcjonariusze podjęli decyzję
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bEikBeCZ

Akcjonariusze Pegas Nonwovens zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o wypłacie 10,61 mln euro dywidendy, tj. 1,15 euro na akcję, wynika z uchwał.

Dywidenda wypłacona zostanie z zysku za 2014 r. oraz zysków z lat ubiegłych. Dzień ustalenia prawa do dywidendy (czyli dzień, na koniec którego akcje uprawniające do otrzymania dywidendy są zapisane na rachunkach prowadzonych na rzecz uprawnionych osób w systemach rozliczeniowych czeskim i polskim, lub innych odnośnych systemów rozliczeniowych) wyznaczono na 16 października 2015 r., natomiast dzień wypłaty dywidendy na 28 października 2015 r.

W czerwcu ub.r. akcjonariusze Pegas Nonwovens zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 10,15 mln euro, tj. 1,10 euro na akcję, z zysku za 2013 rok oraz lat ubiegłych.

bEikBeDb

Pegas Nonwovens miał 27,1 mln euro zysku netto w 2014 r., co oznacza wzrost o 1820,3 proc. rocznie.

Notowania tygodniowe akcji Pegas Nonwovens

Pegas Nonwovens to spółka holdingowa będąca producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego, oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEikBeDC
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)