Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Działająca na Ukrainie spółka z Luksemburga chce kupić więcej ziemi

0
Podziel się:

Spółka podtrzymuje strategię zwiększania banku ziemi na lata 2016-2020.

Działająca na Ukrainie spółka z Luksemburga chce kupić więcej ziemi
(Bartosz Wawryszuk)

W ramach aktualizacji głównych celów strategicznych na lata 2016-2020, Industrial Milk Company (IMC)
podtrzymała plan zwiększenia banku ziemi w tym okresie i podkreśliła, że posiada wystarczające zdolności magazynowe. IMC zadeklarowała też, że kukurydza pozostanie główną uprawą z ok. 50-proc. udziałem.

"Spółka podtrzymuje strategię zwiększania banku ziemi na lata 2016-2020. Według tej strategii, spółka planuje zwiększyć bank ziemi ze 136,7 tys. ha w 2016 roku do 206,7 tys. ha w 2020 roku. Plany spółki obejmują zwiększenie banku ziemi do 156,7 tys. ha w 2017 roku i 176,7 tys. ha w 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

IMC podkreśliła, że posiada wystarczające zdolności magazynowe dla realizacji tych planów. Nie planuje zwiększania tych zdolności, ale chce przebudować niektóre silosy w celu zwiększenia ich wydajności.

"Jednocześnie spółka chce nadal koncentrować się na produkcji ograniczonej liczby wysoko zyskownych upraw z przeznaczeniem na eksport, które są optymalne dla rotacji upraw oraz dla określonych warunków glebowych i klimatycznych (kukurydza, pszenica, soja, słonecznik). Spółka planuje także pozostawić kukurydzę jako główną uprawę z udziałem na poziomie ok. 50 proc." - czytamy dalej.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 roku IMC jest notowana na GPW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)