Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Echo Investment sprzedało biurowiec Nobilis we Wrocławiu za 44 mln euro

0
Podziel się:

Echo Investment sprzedało biurowiec Nobilis Business House europejskiej firmie inwestycyjnej Catalyst Capital za 44 mln euro, poinformowała spółka. Budynek jest położony przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu i został oddany do użytku pod koniec 2016 roku.

Echo Investment sprzedało biurowiec Nobilis we Wrocławiu za 44 mln euro

"Budynek został kupiony przez Catalyst Core Plus European Property Fund, wart 1 mld euro fundusz nieruchomości 'evergreen', tj. inwestujący i pozyskujący kapitał na bieżąco. Biurowiec ma 16,9 tys. m2 łącznej powierzchni najmu i jest obecnie w 75% wynajęty renomowanym firmom jak Onet Group, City Space, PPG Deco, Smith & Nephew i centrum medycznemu Synexus" - czytamy w komunikacie.

Catalyst Capital zapłacił pierwszą część ceny w wysokości 36 mln euro, a rozliczenie pozostałej kwoty jest spodziewane w ciągu 12 miesięcy, po wykonaniu prac wykończeniowych oraz wynajęciu pozostałych 25% powierzchni budynku. Obecnie wynajem znaczącej części wolnej powierzchni jest zabezpieczony listami intencyjnymi, a w sprawie pozostałej części prowadzone są zaawansowane negocjacje.

"Fundusz Catalyst Core Plus kupuje bardzo atrakcyjny biurowiec, wynajęty dobrym firmom i generujący solidne, długoterminowe przychody. Wrocław, ze względu na dostępność wykształconych pracowników o zróżnicowanych specjalizacjach, należy do czołówki światowych centrów dla sektora usług wspólnych BPO/SSC. Nobilis jest dobrze zlokalizowany, świetnie zaprojektowany i wybudowany, dlatego udało się nam do niego zaprosić stabilnych i renomowanych najemców. Transakcja jest w pełni zgodna ze strategią rentownego wzrostu Echo Investment. Dziękujemy za zaufanie, jakie otrzymaliśmy od naszego partnera" - powiedział prezes Echo Investment Nicklas Lindberg, cytowany w komunikacie.

"To nasza pierwsza inwestycja do funduszu Catalyst Core Plus European Property Fund w Polsce. Pracujemy nad dodaniem do naszego portfela kolejnych nieruchomości w 2018" - dodał dyrektor Catalyst Capital Tomasz Doktór.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)