Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Echo Investment sprzedało Sagittarius Business House za 74,5 mln euro

0
Podziel się

Echo Investment sfinalizowało sprzedaż biurowca Sagittarius Business House we Wrocławiu na rzecz Warburg-HIH Invest Real Estate, podała spółka. Wartość transakcji to 74,5 mln euro.

Echo Investment sprzedało Sagittarius Business House za 74,5 mln euro
bEgvmgnF

"Sagittarius Business House to wysokiej klasy nieruchomość położona w centralnej dzielnicy biznesowej świetnie rozwijającej się metropolii. Dzięki tej transakcji nasi inwestorzy zyskują możliwość dalszej dywersyfikacji inwestycji na atrakcyjnym, rozwijającym się polskim rynku" - skomentował Andreas Schultz, Managing Director Warburg-HIH Invest Real Estate, cytowany w komunikacie.

"Sagittarius został przedwstępnie sprzedany do specjalnego funduszu Warburg-HIH jeszcze w trakcie budowy, co jest zgodne z naszą strategią rentownego wzrostu. Cieszymy się, że przekazujemy budynek tak renomowanemu inwestorowi długoterminowemu. Wrocław to bardzo atrakcyjny rynek do lokowania międzynarodowych centrów biznesowych, szczególnie z sektora centrów usług wspólnych SSC, BP oraz ITO. To bardzo korzystna perspektywa dla Warburg HIH Invest, które inwestuje w wysokiej klasy biurowiec, jak również dla Echo Investment, które planuje tu kolejne projekty deweloperskie" - dodał prezes Echo Investment Nicklas Lindberg.

Sagittarius Business House to biurowiec klasy A zlokalizowany przy ul. Suchej we Wrocławiu. Budynek ma 25,6 tys. m2 powierzchni najmu. Jego głównymi najemcami są EY oraz Bank of New York Mellon, które łącznie zajmą ponad 90% powierzchni. Budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie w II kw. 2018 r.

bEgvmgnH

Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest) to niemiecka firma zarządzająca funduszami nieruchomościowymi, która zakupiła Sagittarius Business House dla funduszu zarządzanego w imieniu jednego ze swoich inwestorów instytucjonalnych.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

bEgvmgoi
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)