Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EFE pozyskała koncesję na poszukiwanie i rozpoznanie złóż bursztynu

0
Podziel się:
EFE pozyskała koncesję na poszukiwanie i rozpoznanie złóż bursztynu

Grupa kapitałowa Europejski Fundusz Energii (EFE) pozyskała koncesję na poszukiwanie i rozpoznanie złóż bursztynu w Możdżanowie, podała spółka.

"Spółka przeszła już dwustopniową procedurę w urzędzie marszałkowskim oraz urzędzie gminy i finalizuje przygotowania do uruchomienia kopalni odkrywkowej. Inwestorem jest Discovery sp. z o.o. - spółka zależna Europejskiego Funduszu Energii. Zasobność złoża możdżanowskiego szacuje się na około 20 ton" - czytamy w komunikacie.

Spółka wykonała już niezbędne projekty robót geologicznych. Kolejne kroki inwestycji to zgłoszenie w gminie i urzędzie marszałkowskim informacji o zamiarze rozpoczęcia robót geologicznych na działce 1,84 hektara oraz próbne odwierty. Planowane rozpoczęcie prac rozpocznie się za dwa tygodnie. Docelowe wydobycie bursztynu w kopalni w Możdżanowie będzie odbywać się metodą odkrywkową, podano w informacji.

"Przejście złożonych procedur wymagało od nas sporej determinacji. Chcemy jednak jak najszybciej przejść do kolejnej fazy realizacji inwestycji. Ceny bursztynu na rynkach światowych w dalszym ciągu notują swoje piki, dlatego też zależy nam na szybkim rozpoczęciu wydobycia, tym bardziej, że mamy już zapewniony rynek zbytu" - powiedział prezes EFE Paweł Kulczyk, cytowany w komunikacie.

Na otrzymanie koncesji przez Discovery Sp. z o.o. czekał inwestor chiński Guangxi Wuzhou QuanLi Limited, który zainwestował 12,8 mln zł, jak i akcjonariusze EFE.

"Nasz chiński partner będzie zaangażowany w poszukiwania bursztynu, ale też, co dla nas niezwykle ważne, w sprzedaż surowca na terenie Chin. Pozwoli nam to ominąć łańcuch pośredników i znacząco podnieść rentowność przedsięwzięcia" - dodał Kulczyk.

Europejski Fundusz Energii S.A. to firma operująca w branży energetycznej i healthcare. Oferuje rozwiązania w zakresie budowy ekologicznych elektrowni oraz zintegrowanych produktów medycznych. Jest notowana na New Connect.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)