Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
crm
23.07.2015 13:31

Emisja akcji PZ Cormay. KNF zatwierdziła prospekt

Prezes Janusz Płocica liczy na pozyskanie pieniędzy, które pozwolą spółce zrealizować kluczowe projekty inwestycyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zelmer)
Janusz Płocica, prezes PZ Cormay

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny PZ Cormay w związku z ofertą publiczną akcji serii K, podała Komisja.

"Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdzono prospekt emisyjny w formie jednolitego dokumentu, sporządzony przez: PZ Cormay SA z siedzibą w Łomiankach, w związku z ofertą publiczną akcji serii K oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii K oraz praw do akcji serii K i praw poboru akcji serii K PZ Cormay SA z siedzibą w Łomiankach" - czytamy w komunikacie.

Oferującym jest Trigon Dom Maklerski.

W czerwcu PZ Cormay ustaliło cenę emisyjną do 31 861 977 akcji serii K z prawem poboru na 1,5 zł za akcję.

Jak informował wówczas prezes spółki Janusz Płocica, w ocenie zarządu emisja akcji serii K z prawem poboru na tak ustalonych warunkach daje realne szanse na uzyskanie potrzebnych spółce środków na skuteczne dokończenie realizowanych od wielu lat projektów inwestycyjnych. Wyjaśnił, że oferta publiczna jest krokiem niezbędnym do tego, by spółka wkroczyła na ścieżkę dynamicznego wzrostu opartego o rozwój własnych analizatorów - Equisse, Hermes i Bluebox.

Na dokończenie prowadzonych od wielu lat projektów inwestycyjnych PZ Cormay potrzebuje 59,5 mln zł. Istotna część tej kwoty (26,8 mln zł) obejmuje finansowanie ostatnich prac, związanych z walidacją i wprowadzeniem na rynek analizatorów Equisse, Hermes i Bluebox.

Pierwsze analizatory z linii Hermes powinny znaleźć się w ofercie spółki już pod koniec 2015 roku. Po nich do sprzedaży gotowy będzie analizator biochemiczny Equisse, a premiera rynkowa Bluebox'a przewidziana jest na pierwsze półrocze 2016 roku. Pozostałe środki z emisji akcji serii K przeznaczone zostaną na budowę i wyposażenie centrum produkcyjnego PZ Cormay w Lublinie.

PZ Cormay to producent wysokiej jakości odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi.

Tagi: crm, cormay, knf, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz