Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Emisja akcji Rafako: PBG nie obejmie nowych akcji

0
Podziel się:

W ofercie publicznej zostanie zaoferowanych nie więcej niż 15,33 mln akcji nowej emisji.

Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Rafako
Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Rafako (Szymon Łaszewski)

PBG w upadłości układowej oraz Multaros Trading Company Limited - akcjonariusze Rafako - złożyli oświadczenie o braku zamiaru skorzystania z prawa objęcia akcji Rafako nowej emisji. Tym samym, nie więcej niż 15,33 mln akcji nowej emisji zostanie zaoferowanych w trybie oferty publicznej, podała spółka.

"W połowie maja zarząd Rafako podjął uchwały m.in. ws. podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego w drodze emisji nie więcej niż 15 331 998 akcji serii J, wyłączając jednocześnie w całości prawo poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. PBG i Multaros złożyły oświadczenia, w których każdy z podmiotów oświadczył z osobna, iż nie zamierza skorzystać z prawa objęcia akcji oraz nie zmierza wziąć udziału w subskrypcji prywatnej akcji serii J, niezależnie od ostatecznych warunków subskrypcji prywatnej" - czytamy w komunikacie.

Ponadto oba podmioty zrzekły się wszelkich uprawnień i roszczeń związanych z realizacją subskrypcji prywatnej. W konsekwencji, nie więcej niż 15 331 998 akcji nowej emisji zostanie zaoferowanych inwestorom w trybie oferty publicznej, podkreślono w informacji.

- Aby Rafako mogło się dalej rozwijać, wykorzystując swój potencjał wzrostu, konieczne jest pozyskanie nowych środków finansowych. PBG oraz Multaros, jako akcjonariusze spółki doskonale rozumieją te potrzeby - powiedziała prezes Rafako Agnieszka Wasilewska-Semail, cytowana w komunikacie.

Prezes raciborskiej spółki podkreśla, że Rafako jest gotowe wyemitować maksymalną przewidzianą uchwałą liczbę akcji serii J, które po ich wyemitowaniu będą stanowić 18% podwyższonego kapitału akcyjnego spółki.

- Wzmocnienie bazy kapitałowej spółki oraz uzyskanie nowych środków finansowych zniesie główną przeszkodę w pozyskiwaniu i realizacji kolejnych, atrakcyjnych kontraktów. Beneficjentami emisji akcji nowej emisji mogą stać się, więc staną się wszyscy akcjonariusze spółki - dodała prezes Rafako.

Agnieszka Wasilewska-Semail wskazała ponadto, że w II połowie 2015 r. mogą pojawić się na rynku liczne kontrakty związane z core biznesem spółki, czyli technologiami dla sektora energetycznego i przemysłowego.

- Szereg czynników, w tym chociażby zaostrzające się normy ochrony środowiska, sprzyja rozwojowi rynków, na których obecne jest grupa Rafako. Stąd tak kluczowym jest, by spółka miała szansę rywalizować o ich realizację - podsumowała prezes Rafako.

Notowania tygodniowe akcji Rafako

Rafako S.A. jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki (61 proc., bezpośrednio i pośrednio) jest PBG w upadłości układowej. Skonsolidowane przychody Rafako sięgnęły 1,18 mld zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

energetyka
budownictwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)