Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gpw
16.08.2018 12:23

Właściciel Stokrotki zniknie z giełdy. Znamy ostateczną datę

o efekt przejęcia wszystkich udziałów właściciela sieci sklepów Stokrotka przez litewską Maxima Grupe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eastnews/Wlodzimierz Wasyluk)
Kończy się kilkunastoletnia historia Emperii na giełdzie w Warszawie.

Zarząd warszawskiej giełdy zdecydował o wykluczeniu z obrotu akcji spółki Emperia Holding. To efekt przejęcia wszystkich udziałów właściciela sieci sklepów Stokrotka przez litewską Maxima Grupe.

We wtorek 21 sierpnia zniknie z giełdy ponad 12 mln akcji Emperii. Decyzją GPW zostaną one wycofane. Tym samym oficjalnie skończy się ponad 16-letnia historia spółki na warszawskiej giełdzie. Zadebiutowała na niej w styczniu 2002 roku.

Wniosek o wykluczenie akcji z obrotu złożyła sama Emperia. Jej obecność na giełdzie straciła sens w momencie, gdy wszystkie akcje znalazły się w rękach jednego właściciela - Maxima Grupe. Tym samym handel papierami zamarł. Ostatnie transakcje datowane są na 10 maja.

Ostatnia giełdowa wycena akcji Emperii z maja to 99,8 zł za sztukę. Daje to wycenę całej spółki na poziomie 1,2 mld zł.

Litewska grupa sfinalizowała ostatnio procedurę skupu wszystkich akcji od dotychczasowych akcjonariuszy Emperii. Za każdą płaciła po 100 zł. Tym samym przejęła pełną kontrolę nad popularną siecią sklepów Stokrotka. Jedną z pierwszych decyzji nowych właścicieli było wycofanie spółki z GPW.

Dalej Maxima Grupe skupi się na fuzji sieci sklepów Stokrotka i Aldik, które już wcześniej należały do Litwinów. Integracja obu spółek ma zakończyć się jesienią. Efektem będzie m.in. wzmocnienie Stokrotki. To logo przyjmą wszystkie dotychczasowe Aldiki.

Stokrotka zwiększa liczbę sklepów w rekordowym tempie

Według planu, na koniec tego roku w całej Polsce ma działać 563 sklepów pod nazwą Stokrotka. Na koniec czerwca było ich 450. Łącznie zajmowały powierzchnię prawie 190 tys. metrów kwadratowych.

Według ostatniego sprawozdania finansowego, w 2017 roku obroty Stokrotki wyniosły 597 mln euro. W tym samym czasie sieć Aldik mogła się pochwalić wynikiem na poziomie 52 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gpw, emperia, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-08-2018

moskito[QUOTE] Właściciel Stokrotki zniknie z giełdy. Znamy ostateczną datę [/QUOTE] co na to Monika Olejnik

16-08-2018

Jańcio DrumlaNiech zniknie z tefau jakoś tam !

16-08-2018

jaNasza giełda faluje, ale patrząc na ostatnie 10 lat to drepcze w miejscu. A w USA hossa na całego. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)