Notowania

rynek spożywczy
29.08.2017 12:22

Emperia jest na etapie 'zaawansowanego' due diligence w pozyskiwaniu inwestora

Podziel się
Dodaj komentarz

Proces pozyskiwania inwestora dla Emperii Holding jest na etapie "zaawansowanego due diligence" i przebiega zgodnie z harmonogramem założonym przez spółkę, poinformował wiceprezes Cezary Baran.

"Proces pozyskiwania inwestora przebiega zgodnie z naszymi harmonogramami i jesteśmy na etapie zaawansowanego due diligence. Co do liczby zainteresowanych inwestorów - nie chcemy ujawniać żadnych szczegółów" - powiedział Baran podczas konferencji prasowej.

"Następna informacja będzie dotyczyła już wybranego inwestora, nie chcemy określać i mówić kiedy to nastąpi" - dodał wiceprezes. Wskazał, że koszty pozyskiwania nowego inwestora wynoszą obecnie poniżej 1 mln zł.

Wiosną prezes Dariusz Kalinowski informował, że Emperia Holding liczy, iż inwestor dla spółki zostanie wyłoniony w III kw. tego roku. Wskazał wówczas, że scenariuszem bazowym jest inwestor, który przejmie całość spółki - bez dzielenia na segmenty: IT, nieruchomości itp.

"Nie widzimy, by postępowanie kontrolne dotyczące podatku było jakąś przeszkodą w procesie poszukiwania nowego inwestora. Jesteśmy przekonani, że argumenty są po naszej stronie" - powiedział także Baran podczas dzisiejszej konferencji.

Na początku sierpnia br. dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie utrzymał decyzję zobowiązania podatkowego Emperia Holding w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 142,46 mln zł.

Emperia podała dziś w prezentacji wynikowej, że 21 sierpnia br. spółka złożyła do naczelnika II Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji wraz z wnioskiem o przyjęcie zabezpieczenia wykonania zobowiązania podatkowego w formie gwarancji bankowej.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną. Jest właścicielem m.in. sieci detalicznej Stokrotka.

 

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz