Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emperia liczy na wyłonienie inwestora w III kwartale br.

0
Podziel się:
Emperia liczy na wyłonienie inwestora w III kwartale br.

Emperia Holding liczy, że inwestor dla spółki zostanie wyłoniony w III kw. tego roku, poinformował prezes Dariusz Kalinowski.

"Zarząd podjął decyzję ze chcemy pozyskać inwestora. Chcemy pozyskać inwestora w transparentnym procesie, który będzie gotowy przejąć do 100% spółkę i dofinansować ją. Chcemy się rozwijać w tempie wyższym niż dotychczas. Na dniach będzie komunikacja z inwestorami, a w III kw. br. powiemy więcej, który z inwestorów może wesprzeć spółkę i pod koniec roku zrealizuje się ostatecznie ten scenariusz" - powiedział Kalinowski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że scenariuszem bazowym jest inwestor, który przejmie całość spółki - bez dzielenia na segmenty: IT, nieruchomości itp.

"Rozważamy inwestorów branżowych, bierzemy wszystkich inwestorów pod uwagę, ale myślimy, że może nasza oferta bardziej zainteresować inwestorów finansowych - ten model, który mamy może być znacznie interesujący dla nich" - wskazał także prezes.

W ub. tygodniu Emperia podała, że po uzyskaniu zgody rady nadzorczej, postanowiła rozpocząć proces pozyskiwania inwestora dla wsparcia swojego rozwoju.

W sierpniu ub.r. spółka podała, że zdecydowała o rozpoczęciu przeglądu różnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej. Uwzględniała poszukiwanie inwestora, emisję publiczną akcji, partnerstwa strategiczne lub zmianę struktury grupy.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną (sieć Stokrotka), deweloperską i informatyczną.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)