Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Enea Operator ma umowę na budowę sieci w aglom. Poznania za ponad 44,5 mln zł

0
Podziel się:
Enea Operator ma umowę na budowę sieci w aglom. Poznania za ponad 44,5 mln zł

Enea Operator podpisała umowę na budowę dwóch nowych linii wysokiego napięcia 110 kV oraz rozdzielni sieciowej w aglomeracji poznańskiej na ponad 44,5 mln zł, poinformowała spółka. Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 22,5 mln zł.

"To dla nas bardzo ważny projekt i kluczowe inwestycje dla Poznania. Wzmacnianie bezpieczeństwa energetycznego i reagowanie na rozwój dużych ośrodków miejskich to jeden z ważniejszych obowiązków naszej spółki. Podpisana umowa pokazuje jak poważnie do nich podchodzimy" - powiedział dyrektor poznańskiego oddziału Enei Operator Jarosław Popowski, cytowany w komunikacie.

W ramach projektu Enea Operator zbuduje linie wysokiego napięcia relacji Kromolice-Gądki w układzie jednotorowym oraz Kromolice-Nagradowice i Kromolice Swarzędz w układzie dwutorowym.

"Powstanie również nowa Rozdzielnia Sieciowa Garaszewo wraz z wyprowadzeniami w kierunku Głównych Punktów Zasilających (GPZ) Bema i Żegrze oraz powiązaniem z GPZ-ami Starołęka i Żegrze. Wyłonionym w przetargu wykonawcą projektu została firma PBE Elbud Warszawa" - podano także.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)