Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oze
19.07.2018 09:07

Energa ma ugodę z trzecią farmą wiatrową. Jeszcze kilkanaście w kolejce

Energa szacowała, że może dochodzić około 600 mln zł z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia jej kontrahentów w czasie realizacji 22 ramowych umów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR KAMIONKA/REPORTER)
Energa jest mocno zaangażowana w rozwój farm wiatrowych.

Państwowa Energa zawarła ugodę z kolejnym z 22 pozwanych podmiotów prowadzących farmy wiatrowe. Według zarządu, nie wpłynie to niekorzystnie na wyniki finansowe.

"Warunki, na jakich ugodę zawarto są satysfakcjonujące dla obu stron i nie wpływają niekorzystnie na wynik finansowy Energa-Obrót" - czytamy w komunikacie energetycznej spółki.

Jest to trzecia ugoda zawarta przez Energę z pozwanymi farmami wiatrowymi. Choć do rozwiązania problemu potrzeba jeszcze negocjacji z kilkunastoma podmiotami, łączna moc obiektów, z którymi zawarto dotychczas ugody stanowi blisko jedną trzecią łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm.

We wrześniu ubiegłego roku Energa-Obrót zaprzestała realizacji 22 ramowych umów sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia z wytwórcami energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE).

Największe bankructwo farmy wiatrowej w Polsce. Farmę przejmie Polenergia

Zdecydowano wtedy o wszczęciu postępowań sądowych i arbitrażowych, których przedmiotem ma być ustalenie nieistnienia stosunków prawnych. Energa szacowała wtedy, że może dochodzić około 600 mln zł z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia jej kontrahentów w czasie realizacji 22 ramowych umów.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oze, energetyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2018

Cisza przed burzą !!!!!BIOTON wyrasta na nową gwiazdę. dla spółki idą złote czasy. Dodatkowo sprzyja mocny dolar. W każdej chwili przesilenie.

19-07-2018

BartiA może tak trochę jaśniej ! Ja niewiele z tego przekazu zrozumiałem. Dla czego zerwano umowy, z jakiego względu ktoś się "bezpodstawnie … Czytaj całość

19-07-2018

ZenekCeny prądu w PL za 1 kWh są tutaj >>> cena-pradu,pl

Rozwiń komentarze (3)