Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Energa ma ugodę z trzecią farmą wiatrową. Jeszcze kilkanaście w kolejce

Energa ma ugodę z trzecią farmą wiatrową. Jeszcze kilkanaście w kolejce

Energa jest mocno zaangażowana w rozwój farm wiatrowych. Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Energa jest mocno zaangażowana w rozwój farm wiatrowych.

Państwowa Energa zawarła ugodę z kolejnym z 22 pozwanych podmiotów prowadzących farmy wiatrowe. Według zarządu, nie wpłynie to niekorzystnie na wyniki finansowe.

"Warunki, na jakich ugodę zawarto są satysfakcjonujące dla obu stron i nie wpływają niekorzystnie na wynik finansowy Energa-Obrót" - czytamy w komunikacie energetycznej spółki.

Jest to trzecia ugoda zawarta przez Energę z pozwanymi farmami wiatrowymi. Choć do rozwiązania problemu potrzeba jeszcze negocjacji z kilkunastoma podmiotami, łączna moc obiektów, z którymi zawarto dotychczas ugody stanowi blisko jedną trzecią łącznej mocy zainstalowanej wszystkich pozwanych farm.

Zielone certyfikaty najdroższe od dwóch lat. Co dalej z branżą

We wrześniu ubiegłego roku Energa-Obrót zaprzestała realizacji 22 ramowych umów sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia z wytwórcami energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE).

Największe bankructwo farmy wiatrowej w Polsce. Farmę przejmie Polenergia


 

Zdecydowano wtedy o wszczęciu postępowań sądowych i arbitrażowych, których przedmiotem ma być ustalenie nieistnienia stosunków prawnych. Energa szacowała wtedy, że może dochodzić około 600 mln zł z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia jej kontrahentów w czasie realizacji 22 ramowych umów.

Czytaj więcej: EuroRating obniżył rating kredytowy Energi

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

obrót, energetyka, energa, ugoda, farma wiatrowa, oze
oze
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Barti
2018-07-19 18:19
A może tak trochę jaśniej ! Ja niewiele z tego przekazu zrozumiałem. Dla czego zerwano umowy, z jakiego względu ktoś się "bezpodstawnie wzbogacił" itp. Może jakieś podsumowanie tego artykułu. Sorry- bełkot skopiowany skądś przez laika.
Zenek
2018-07-19 14:41
Ceny prądu w PL za 1 kWh są tutaj >>> cena-pradu,pl
Cisza przed burzą !!!!!
2018-07-19 10:32
BIOTON wyrasta na nową gwiazdę. dla spółki idą złote czasy. Dodatkowo sprzyja mocny dolar. W każdej chwili przesilenie.