Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
09.08.2018 13:40

Energa optymistycznie patrzy na wyniki przyszłego roku

Pomimo trudnej sytuacji rynkowej, Energa pozostaje optymistyczna co do wyników przyszłego roku, poinformował wiceprezes Jacek Kościelniak.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pomimo trudnych uwarunkowań osiągamy stabilne wyniki Grupy Energa. Wyniki I półrocza oceniamy bardzo dobrze" - powiedział Kościelniak podczas konferencji prasowej.

"Patrzymy z optymizmem - mimo tej trudnej sytuacji - na wyniki roku przyszłego" - dodał.

Wcześniej wskazał m.in. na rosnące ceny energii odbijające się na segmencie obrotu, wzrost cen węgla i uprawnień do emisji CO2.

"Czynniki wpływające na wynik w perspektywie kolejnego kwartału to wysokie rynkowe ceny energii, rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 oraz konkurencja rynkowa" - powiedział także wiceprezes.

W I poł. 2018 r. Energa miała 556 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 484 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 5 034 mln zł w porównaniu z 5 197 mln zł rok wcześniej.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie ddzi ostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz